Wpis z mikrobloga

Yahoo może mieć większe problemy niż się ludziom wydaje...

Dostałem wczoraj maile od Yahoo z informacją, że ktoś próbował dostać się na moje konto i w końcu mu się udało. Ktoś zażądał kodu autoryzującego, kod został wysłany, ktoś wszedł na konto, zmienił hasło, usunął powiązane adresy email, w tym ten na który dostałem maile od Yahoo. Jednym słowem: włam. A tak mi się przynajmniej wydawało. Nie znałem hasła, mój password recovery email został usunięty, ale i tak udało mi się odzyskać konto (brawo Yahoo, bez żadnego sprawdzania wysłaliście kod autoryzacyjny na maila, który został usunięty z powiązanych z tą skrzynką) i co się okazało? To nie moje konto. Mam jakieś śmieciowe konto w Yahoo z losowo wygenerowanym ciągiem znaków jako login, adres ustawiony jako password recovery jest w mojej prywatnej domenie, login również losowo wygenerowany, więc to nie jest możliwe, żeby ktoś podał tego maila jako swój adres do odzyskania hasła. Wygląda na to, że Yahoo ma bałagan w infrastrukturze i przypisuje powiązane maile do obcych kont... Sprawdźcie swoje konta Yahoo, jeśli macie.

#infosec #security #yahoo #pcmasterrace #it

Pic rel:
Pobierz dolOfWK6KN - Yahoo może mieć większe problemy niż się ludziom wydaje...

Dostałem w...
źródło: comment_Yx8o38DWvwZkvg3DmVt0ixKtmjBzCFAw.jpg
  • 1