Wpis z mikrobloga

Muszę zainstalować i zacząć korzystać z Postgresa zamiast mysql i migrować bazy z jednego do drugiego. Serwer http i postgres na CentOS już zainstalowany, ale zastanawiam się z czego skorzystać w zamian za phpMyAdmin. Widziałem jakieś tam projekty ale ergonomia pracy raczej co najmniej średnia. Z czego korzystacie? CLI? Dużo rzeczy robię w konsoli, ale czasem zwyczajnie szybciej jest w GUI.

#sql #postgresql #mysql #linux
  • 11
@ciapekm: Jest narzędziem odpalanym w przeglądarce przez co ergonomia pracy z nim jest w mojej ocenie kiepska. Przy moich testach (na chrome) dodatkowo dziwnie się zachowywał. Czasami nie mogłem w nic kliknąć; wieszał się... Niewykluczone, że to wina przeglądarki, ale to niczego nie zminienia skoro narzędzie nie działało.
Szybciej w GUI? Najwidoczniej za mało jeszcze w konsoli pracujesz i nie masz wprawy. Wraz z moim zespołem zarządzamy setkami serwerów, na sporej części z nich jest Postgres i nigdy nie używaliśmy GUI. CLI wygodniejsze, poza tym można oskryptować, np. dumpy pod backup.
@no_one w konsoli spędzam dziennie kilka godzin a i tak uważam że pewne rzeczy szybciej i wygodniej robi się w GUI. Przykład: wyświetl sobie 100 krotek ok 15 kolumn zawierających varchar(30) w cli. Jak masz jakiś ciekawy sposób na przeglądanie tego to podziel się. Dla mnie to nieczytelne.
psql -Atc "select * from schemat.tabela where warunek limit 100" baza >> wynikzapytania.txt

Możesz zmieniać delimietery, formatować output, cokolwiek. Wszystko się da.