Wpis z mikrobloga

Coś wam powiem. Tam nie mogło być quorum. W poprzednim głosowaniu brało chyba udział 170 posłów PiS. Stałam przy bramie Sejmu, wjechało ze 6 samochodów z pisowcami. Nawet jeśli ktoś doszedł na piechotę przez hotel sejmowy czy biuro przepustek (ale też nie, Obywatele RP by zauważyli, tam stali), ni czorta nie było quotum. (Podejrzewam, że częsć posłów PiS ma juz dość i zwyczajnie sie chowa). Musieli faktycznie użyć jakichś urzędników.
#polityka #sejm #afera #oswiadczenie
  • 13
@Andreth: Co chwilę, że sceny były podawane informacje od blokujących posłów.
PiS nie ma quorum - brawo, nie żyje Kukiz
do quorum brakuje 7 - brawo, nie damy się
do quorum brakuje 1 - brawo, zwyciężymy
PiS ma quorum - cisza.

Zastanawiam się też, kiedy Ty miałaś czas liczyć samochody.
@Andreth chyba? To chyba czy nie chyba? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Liczyłaś ile ich było w samochodach? Samochodowe liczenie nie jest żadnym dowodem. To tak jak liczenie długopisami marszu KODu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś źródła w miare wiarygodne na temat poprzednich głosowań?
Nie dajmy się zwariować, snuć domysłów i na ich podstawie budować opini.
Bo TVP ma problemy z pasmami to znaczy, że
@niobe_: Jakich 'praktyk'? Ściągali ludzi z ministerstw i mogę stwierdzić, że wjechało 5-6 samochodów, po sztuce w każdym. (Nie wiem, czy wszystko posłowie oczywiscie, nie poznaję gąb). Ale to plus cała imba sugeruje, że głosowali bez quorum. Warto by filmiki obejrzeć, czy ktoś nie będacy posłem łapki nie podnosi. Zresztą, tak czy inaczej głoswanie nieważne.
@daj_pan_spokoj: ja prostuje stwierdzenie @Andreth 'W poprzednim głosowaniu brało chyba udział 170 posłów PiS'
pomylka o ~50 jest dosc istotna

Z Kolumnowej są jeszcze dwa wyjścia, ale bardzo wąskie, jedno z nich blokowali strażnicy

a blokowali je takze po zakonczeniu obrad?
@Andreth takich praktyk, że nie opierasz się na sprawdzonych informacjach. Mówisz o tym, że chyba wcześniej głosowało 170 posłów PiS, mówisz o samochodach i piszesz, teraz, że w sumie nie wiesz czy wszyscy to byli posłowie, bo nie poznajesz ich po gębach. Ja tylkk nawołuje do rozsądku i próby wyrobienia sobie własnej opinii, ale bazując na faktach. Na ten moment tak naprawďę, nie wiesz czy było qourum czy nie. Tak samo, piszesz,
mówisz o samochodach i piszesz, teraz, że w sumie nie wiesz czy wszyscy to byli posłowie, bo nie poznajesz ich po gębach.

Myśl logicznie. Co najwyżej mogło być ich mniej.

Tak samo, piszesz, że głosowanie było nie ważne. Z ciekawości spytam dlaczego? Bo to, że opozycja wrzeszczy o tym, ale nie podaje konkretów.


@niobe_: Bo tak piszą konstytucjonaliści. Bo nie można było złożyc wniosku o sprawdzenie quorum. Bo sala w ogóle
@Andreth teraz przedstawiłaś fakty nad którymi można się normalnie zastanawiać :D zaczęłaś po prostu od liczenia samochód zamiast zacząć od razu od konkretów i to powoduje taki a nie inny odbiór, bo jak można na tej podstawie stwierdzić cokolwiek? Głosowanie poprawek blokiem i generalnie uniemożliwienie przejścia do marszałka, żeby złożyć wniosek o sprawdzenie ilości posłów to konkrety i tylko o nie mi chodzi. Te argumenty są bardziej poważne.
Ach a skąd wiadomo,