Wpis z mikrobloga

W sumie to zmiany związane z mediami w sejmie mogłyby wyjść in plus każdemu. Obecnie jak jest każdy widzi... chamstwo, populizm, itp. Możliwe że rezygnacja z nagrywania,transmitowania obrad sejmu sprawiłaby, że poziom dyskusji w samym sejmie się podniósłby się. Posłowie już by nie wyjeżdżali z tymi żenującymi hasełkami, licząc że później trawią do wiadomości a ich odważne deklaracje obiją się echem w opinii publicznej, tylko zaczęliby mierzyć się z przeciwnikami politycznymi na płaszczyźnie faktów,badań itd.
#niepopularnaopinia #oswiadczenie #sejm #4konserwy
  • 7
@yomidzi: dlatego uważam, że to ogranicza kontrolę społeczną nad tymi pajacami i tej ustawy nie powinno być. Ba, jestem skłonny stwierdzić, że skoro nikt im nie będzie patrzył na ręce to dopiero teraz puszczą wodze fantazji w wymyślaniu durnot
@papciu: Nie wiem dlaczego twierdzisz, że nikt nie będzie im patrzył na ręce, skoro nawet napisałem że dziennikarze będą mieć możliwość relacjonowania wydarzeń z posiedzeń sejmu, więc informacja trafi ludzi i zapewne znajdą się ludzie, którzy tą informację dla dobra ogółu wysłuchają.
@yomidzi: O dostępie dziennikarzy do sali posiedzeń mają decydować - zakładam - miłościwie nam panujący poprzez powołanie jakiegoś sejmowego urzędu (no bo jak inaczej to ma działać?), który rozdawał będzie legitymacje dostępowe, lub odmawiał ich wydania dziennikarzom. Nowy główny urząd kontroli prasy, publikacji i widowisk? ;)
Ja jestem przeciw takim ubeckim praktykom