Wpis z mikrobloga

@LB55 Ale wiesz że za stężenie PM10 nie odpowiadają spaliny samochodów? W głównej mierze smog jest spowodowany tępakami co palą śmieciami w domu lub w zły sposób wkładają opał.
  • Odpowiedz
@worldmaster: to zdjęcie z Chin, z Pekinu bodajże. Na tym ekranie puszczali jakieś turystyczne reklamy, i ktoś zrobił zdjęcie zdjecie w momencie gdy pojawia się słońce. Potem w internecie dorobili do tego historię, że niby chiński rząd w czasie smogu wyświetla tam zdjęcia słońca.
  • Odpowiedz
@LB55: ja się nie dziwię, że w krakowie jest smog. Ja jedynie stwierdzam ten fakt i opisuję sytuację. Gdybym się kulał komunikacją miejską i pociągiem to trasa zajęłaby mi 2-2,5h. Samochodem zajeżdżam w 1h. Jeżdżę tam stosunkowo rzadko i nie przesiądę się do autobusu/pociągu.
  • Odpowiedz
@LB55: nie mogę edytować komentarza więc piszę drugi. Ktoś wyżej słusznie stwierdził, że samochody nie są główną przyczyną smogu. Przejedź się po miejscach gdzie jest największe zanieczyszczenie powietrza i popatrz do góry, zobacz czym ludzie palą. Wczoraj w Nawojowej (koło Nowego Sącza) był taki #!$%@? smog, że szkoda w ogóle gadać, z co drugiego komina kłęby dymu, z reguły czarnego jak smoła lub żółtego jak cytryna.
  • Odpowiedz
@plecak_odrzutowy: a ja odpowiedziałem, wrzucając linka do tego co ejst za co odpowiedzialne, i samochody w dużej mierze też są, jasne nie tak jak palenie byle czym w piecach ale jednak. I wiem jak jest w koło, przez Olkusz to trzeba przejeżdżać na w dechu a niebo bardziej żółte niż na śląsku;) Nie mniej jednak samochody też się dokładają. Ja sam mam samochód a do pracy i tak codziennie jeżdżę
  • Odpowiedz
@slvk: #!$%@?. Siedzę w Krakowie drugi rok i raz tylko był taki smog, że rzeczywiście nie było widać obiektów oddalonych o kilka metrów i jakoś ciężej mi się oddychało. Poza tym jednym dniem nie widzę żadnej różnicy. Ludzie chyba sami się nakręcają.
  • Odpowiedz
gdy wróciłem do wawy zauważyłem że ubrania mam w pyle


@mcfox36: W gruzie od razu. To już gorsze są te srające gołębie.

@R2D2_z_Sosnowca: W Sosnowcu przecież bywa jeszcze gorzej. Wystarczy się przejechać na Juliusz albo Niwkę...

Kupiłem maskę z filtrem. Polecam.
  • Odpowiedz