Wpis z mikrobloga

To co, kolejny temat o "Spectral"? Ostatnio sporo tego się pojawiało, więc sam również obejrzałem i się podzielę opinią.

W sumie to nie ma się co rozpisywać. Już sam trailer nie zapowiadał niczego specjalnego. Ot film, jakich było w ostatnich latach dziesiątki i pewnie drugie tyle jeszcze powstanie. Schematy znamy i niekoniecznie lubimy:
- mała grupa żołnierzy (totalnie bezpłciowych) z dużym problemem,
- genialny naukowiec,
- nieznany i potężny wróg,
- solidny wpierdziel, sytuacja praktycznie bez wyjścia


Hmm, gdzie ja widziałem coś podobnego ostatnio? W tym roku był to np. "Kill Command" albo nowy "Dzień Niepodległości". Fabularnie bardzo kiepsko, film praktycznie niczym nie zaskakuje i pewnie za niedługo zupełnie o nim zapomnę.

Najbardziej wkurzają rzeczy typu budowa super nowoczesnej broni z paru innych rzeczy przytarganych do bunkra. Kurde, bunkra - nie fabryki, nie laboratorium, tylko bunkra. Ale jest szlifierka, wkrętarka i palnik, więc można wszystko zbudować, co nie? Śmieszne to, szczególnie w kontekście słów z początku filmu, że nikt nie może mieć aktywnego kamuflażu, bo to jest super-zaawansowana technologia wymagająca jeszcze lat badań za miliardy dolarów (bo tego rzędu wielkości budżet ma DARPA).

Typowa klasa B, tylko z nieco lepszym FX.

Dobra, ale dość marudzenia. Było parę plusów. Po pierwsze, całkiem fajna estetyka. Te pojazdy, bronie, wnętrze elektrowni - niezłe, przyjemnie się na to patrzyło. A po drugie, miło, że


Ocena numerkowa: 5/10.

#spectral #film #scifi #sciencefiction #netflix
hard1 - To co, kolejny temat o "Spectral"? Ostatnio sporo tego się pojawiało, więc sa...

źródło: comment_KFycZFReD09d2o2x1o1dhn6iuEbTuP35.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@hard1: no i też można doszukać się jakiegoś najazdu na totalitarne reżimy, które zrobią wszystko, łącznie z poświęceniem niewinnych osób by dorwać się do broni totalnej rozpierduchy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz