Wpis z mikrobloga

ja #!$%@?ę dyskusja z Ruskami na temat tego, czy Stalin był spoko xD i Rusek twierdzi że tak xDD jak mu wypomniałem, żeby se książkę "Czarna księga komunizmu" przeczytał to powiedział że przeciez równie dobrze, można taką o USA napisać xD napisałem mu o Katyniu i operacji polskiej 1937 to podważa to xD napisał mi, że się poddaliśmy w 39 po dwóch tygodniach, a dzięki Stalinowi cała Polska była wyzwolona. No #!$%@?.
ja #!$%@? w ich kraju się nigdy nic nie zmieni
#rosja #historia
  • 21
  • Odpowiedz
@BlueSpark:

ja #!$%@?ę dyskusja z Ruskami na temat tego, czy Stalin był spoko xD


ale u nas jest inaczej? Nawet teraz zobacz przeciętny polaczek wierzy że Kaczyński, Duda i Szydło bronią demokracji i są jej strażnikam
  • Odpowiedz
@BlueSpark: Stalin == spoko, Szydło == spoko, to są zupełnie inne kalibry, wrzucanie tego w "a u nas jest inaczej?" to ostra przeginka. Zaraz się zrobi amebizm intelektualny ja w USA typu "Trump to hitler"...
  • Odpowiedz
ja #!$%@? w ich kraju się nigdy nic nie zmieni


@house_ze_skrzypcami_w_tle: wiesz... odniósłbym się do tego co się obecnie dzieje, ale po co.
#!$%@? poglądowe widać fajnie u innych, a u siebie tego samego się nie widzi. My naprawdę nie mamy prawa się z Rosjan śmiać.
Każda rzecz można na siłę wciągnąć w ramy "własnych poglądów" i "to nie jest taka oczywista sprawa". Dla ruskich Stalin nie jest w oczywisty
  • Odpowiedz
Żeby rozmawiać z Rosjanami o historii to trzeba mieć stalowe nerwy.


@Koniasz: Dodatkowym plusem jest wiedza troche szersza niz to co sie pamieta. Bo po naszej stronie tez sa pewne uproszczenia.
  • Odpowiedz
@pan_hrabia: @Karburator_z_odzysku: myślałem, że coś się zmieniło przez tyle lat, że chociaż może przez to ze teraz mają kose z Ukrainą to inaczej nas postrzegają. Ale nie. Wojny w 1939 roku nie było dobrze nam zrobili, ze na nas najechali, w ogole sie nie bronilismy i za Katyn jestesmy sami winni. #!$%@?. Krew mnie zalewa.
  • Odpowiedz
@house_ze_skrzypcami_w_tle: Gadałem kiedyś ze znajomą Ukrainką i mniej więcej argumenty na takim samym poziomie. Komunizm i Stalin byli spoko, co prawda pozabijali trochę ludzi, ale to nic. Najważniejsze, że USA nie wygrało II wojny światowej, tylko zrobiło to ZSRR.
  • Odpowiedz