Wpis z mikrobloga

Witam, W związku z promocją na PSN na grę Call Of Duty Infinite Warfare postanowiłem spróbować tego kontrowersyjnego tytułu.

Pierwsze wrażenia po bardzo długiej instalacji (60GB), to zdziwienie bo przedstawiony jest nam świat w odległej przyszłości, niezbyt dokładnie narysowane zostają główne postacie i tło konfliktu. Ciężko się od razu zżyć z postaciami i do gry podchodzi się z dystansem.

Po rozpoczęciu gry i pokonaniu kilku przeciwników na Europie czuć wyraźnie w grę jakiej serii gramy, sterowanie jest bardzo dobre, a tępo gry przerażająco szybkie. Na język ciśnie się stwierdzenie "stary dobry COD". Uczucie nie trwa jednak wiecznie...

Przenosimy się na ziemię oraz ziemską orbitę by wyeliminować hordy przeciwników chcących zakłócić ład w nowoczesnym świecie. Wszystko niby fajnie ale... gdzieś to już widzieliśmy. COD IW przypomina kiepską podróbkę Gwiezdne Wojny czy film Dzień Niepodległości, całość jest bardzo 'cliche' a scenariusz jest przewidywalny i pełen oklepanych schematów. Choć mechanika gry jest doskonała, gra jest bardzo grywalna to jednak nie oferuje nic co zachęca do jej pokonywania. Nie potrafi mnie zaciekawić tak jak COD 1 i COD2, czy seria Modern Warfare która wciągała na długie godziny w celu dalszego pokonywania poziomów i pchania historii do przodu. Nie potrafię utożsamić się z głównym bohaterem. A przerywniki po śmierci postaci opisujące świat Infinite Warfare są marnym wypełniaczem, który nie zastąpi cytatów znanych z realnego świata postaci.

COD Infinite Warfare, jest dobrze wykonanym tytułem, który może zainteresować nowych graczy, jest dopracowany i bardzo grywalny. Może on jednak zawieść nieco starszych graczy serii Call of Duty.

Na koniec postaram się porównać COD IW do jego głównego konkurenta Battlefield 1. Oba tytuły to niezwykle silne marki, ale opowiedziana na nowo, przez kilku bohaterów historia I Wojny Światowej w Battlefield 1 jest znacznie lepszym zabiegiem, niż liniowa historia, kopiująca stare schematy i starą formułę fabuły w Infinite Warfare. Oczywiście długość kampani w Bf 1 jest tak krótka, że dłużej zajmie wam spacer do Empiku po samą grę niż jej przejście, ale zwartość kampanii na długo zostaje w pamięci. COD wygrywa w tym aspekcie z niewielkim marginesem.

Co do trybu MULTIPLAYER nie przetestowałem i nie wypowiadam się na jego temat.

https://howlongtobeat.com/game.php?id=38001

https://howlongtobeat.com/game.php?id=37101

A wy co uważacie mirki?

#cod #callofduty

#ps4 #gry #battlefield1
  • 4