Wpis z mikrobloga

Mirki - co sądzicie o tym laptopie #lenovo (i7-6700HQ 2,6 GHz up to 3,5 GHz, 16 GB RAM) jako sprzęcie do sporadycznej pracy w #solidworks? Teoretycznie nie ma grafiki zalecanej w minimalnej konfiguracji pod solida, ale i nie zależy mi na projektowaniu wielkich i mega-skomplikowanych złożeń. Ma to być w miarę uniwersalna maszyna, na której doraźnie będę musiał zrobić jakiś szybki projekt np. obudowy do jakiegoś wynalazku (czy innego niezbyt wielkiego i skomplikowanego projektu) w komfortowych warunkach.

Obecnie (oprócz stacjonarki) mam lapka #dell #inspiron #n5110 (i7-2670QM 2,2 GHZ up to 3,1 GHz, 6GB RAM) i jest stanowczo za słaby na taką zabawę.
Ten Lenovo będzie dużo wydajniejszy?

Co myślicie?

Z góry dziękuję za pomoc :)
Pobierz LukaszW - Mirki - co sądzicie o tym laptopie #lenovo (i7-6700HQ 2,6 GHz up to 3,5 GHz...
źródło: comment_ofbKmo9IYBR2A93UmQ6MMmkDRotDaqjb.jpg
  • 16
@LukaszW: mirku, jeżeli jeszcze nic nie kupiłeś i zastanawiasz się nad tym Lenovo to stanowczo odradzam.
Te laptopy ideapad 700 mają wadę, touchpad i klawiatura co kilka sekund mają zacinke. Pisanie na tym laptopie to tragedia, bo co jakiś czas klawiatura gubi literki. Znany problem i poruszany w necie ale brak rozwiązania.
Aktualizacja sterów nic nie pomaga.
Wiadomo tylko, ze lenovo Miix 700 ma ten sam problem ale ponoć wypuścili jakąś
@Zbiniu: Za późno ;) Na klawiaturę raczej nie narzekam. Co prawda pisanie idzie mi ciężko, ale to raczej z winy przyzwyczajenia do innej klawiatury (wcześniej raczej nie korzystałem z laptopów, a przy stacjonarce mam klawiaturę mechaniczną, na której zupełnie inaczej się pisze;).

Zauważyłem natomiast coś innego - podczas pracy na baterii co jakiś czas wariuje odczyt stanu naładowania akumulatora. Akumulator niemal naładowany do pełna, a raz na kilka godzin ekran się
@LukaszW: hmm ty masz 17" ? Możliwe, że 17" może nie mieć tego buga z gubieniem literek, ale wątpie.
Zwróć uwagę jak piszesz, co kilka słow albo zdań prawdopodobnie zjada Ci literke i to nie jest wina, że niedokładnie naduszasz kalwisze (pisząc te zdanie poprawiałem 3 słowa)
Drugi test to jest taki ze touchpadem rysuj sobie kułeczka wskaźnikiem, co kilka sekund powinno Ci przerywac, nie bedą wychodzić ładne kułeczka tylko wskaznik
@Zbiniu: Ostatecznie wziąłem tego mocniejszego 15": http://www.x-kom.pl/p/337065-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-700-15-i7-32gb-480-win10-gtx950m-bia.html

Z touchpadem i malwaniem kółek rzeczywiście widać jakieś anomalie :/ Ciekawe, czy pod linuksem byłoby to samo. Jutro ściągnę jakąś dystrybucję portable i sprawdzę.

Co do biosu, to aktualizację robiłem zaraz po rozpakowaniu laptopa ;)

P.S Kiedys czesto odwiedzałem majsterkowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


Czemu już nie zaglądasz? ( ͡° ʖ̯ ͡°
@LukaszW: z tego co wyczytalem na zagranicznych forach, to pod linuksem jestt ponoć OK, i to nie jest wina sprzetowa tylko cos jest nie tak z windowsem i sterownikami lenovo.

P.S przestalem zaglądac bo mało czasu mialem ostatnio i zaczeleś czesto pisac o arduino, a mnie rajcuje normalne manualne majsterkowanie. Ale wczoraj nadrobiłem zaległosci na Twoim blogu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LukaszW: mnie tez to coraz bardziej wkurza, więc po nowym roku zamierzam odezwac sie do Lenowo i zapytać, czy maja zamiar coś z tym zrobic. Puki co obserwuje forum.
@LukaszW: też ich trochę pomęczę. Widzę, że napisałeś posta na forum NHL, i inny użytkownik dawał na gwarancję i nic mu to nie pomogło.
Moim zdaniem Lenovo Polska nawet nie zdaje sobie sprawy o tym problemie. Trzeba atakować centralę (chyba Niemcy)
Jeżeli naprawili problem w Miix700 to powinni naprawić i u nas.
Dodam Cię do znajomych na FB żeby mieć w razie czego szybki kontakt do Ciebie jak pojawią się jakies
@LukaszW: zgadza się, mam to samo, tylko, że taki komunikat mi wyskoczył z 2 - 3 razy w ciągu 2 miesięcy.
Touchpada używam sporadycznie, gdy myszki nie mam pod ręką.