Wpis z mikrobloga

Dlaczego Polaków tak boli duma innych narodow takich jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy narodów którzy są dumni bo mają ku temu powody. Nauka, przemysl, notoryzacja, expansja kosmosu, elektrownie atomowe etc. etc. etc.

A w Polsce duma z pochodzenia i z kielbasy która wcale nie zajada się cały swiat.

Dumny z pochodzenia, dumny bo Małysz skakał naj dalej.

Pobierz s.....d - Dlaczego Polaków tak boli duma innych narodow takich jak Wielka Brytania, F...
źródło: comment_ajoryG63Z0ut8YxPJWp5wsKZVeqlzayR.jpg
  • 20
@squad: Ale z czego tu być dumnym, że urodziłeś się tutaj, a nie 50 km(jeśli mieszkasz 50km od granicy) dalej?

Dumnym powinno być się ze swoich osiągnięć, a jeśli żadnych się nie ma to cóż ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@squad: ja tam jestem dumny z pochodzenia, ale #!$%@? mnie, że niektórzy robią z tego jakąś ideologię i wmawiają sobie, że jako Polacy są lepsi od innych albo że zachód jest nam coś winien, bo my taki wielki naród xD.
Można być dumnym, choćby z tego, że Polska jest najlepiej rozwijającym się krajem z byłych demoludów, z zajebistej kultury itd. Bycie dumnym z bycia Polakiem nie jest równoznaczne z uważaniem się
@abdullahibnalibali: No ja byłam dumna z Polski. Za pierwszą Solidarność, za Okrągły Stół (tak! - porównajcie, co się działo w Rumunii), za ludzi takich jak Bartoszewski, za reżyserów takich jak Wajda... Kto mi tę dumę niszczy? Kto opluwa wszystko, co jest dla mnie cenne? ! @Najzajebistszy ? Może wiesz?

@squad Konopnicka była bojowniczką o prawa dzieci, kobiet i Żydów, czyli wedle głupoli śpiewających Rotę bez pojęcia o jej autorce 'lewaczką', a
@squad: To tylko moje zdanie, aczkolwiek uważam że duma z urodzenia się w państwie x zamiast y jest nielogiczna. Jak można być dumnym z czegoś na co nie miało się żadnego wpływu, co było dziełem całkowitego przypadku, że to akurat tutaj przyszło ci żyć?
@squad: Wiesz co. Mamy być z czego dumni. Jeśli jesteś za granicą i nie masz uprzedzeń "Jaka #!$%@? ta zagranica, nic jak u nas", gadasz z ludźmi danego kraju, przedstawiasz im sytuację i tłumaczysz jeśli o coś pytają i jest ok. Mieszkam w Anglii, starsi ludzie podchodzą do mnie i mówią, że to nie fair jak ich kraj traktuje Polaków. Inni jak się tu zjeżdżają to jest dobrze, ale Polaków obwiniamy