Wpis z mikrobloga

Jestem ciekaw jak oni zamierzają komunikować się z tym satelitą wysłanym na znajdującą się kilkaset razy dalej Proximę Centauri.


@TheDuck: Odpowiedzia na ten problem bylaby ciagle hipotetyczna sonda von Neumanna. Wystarczyloby ja skonfigurowac tak, by po stworzeniu repliki podrozujacej dalej, sama stanowila stacjonarny przekaznik i wzmacniacz sygnalu.

Ewentualnie, grupa mikrosond, ktore konczylyby swoja podroz na roznych dystansach i stanowily ciag przekaznikow.
  • Odpowiedz
@Xaveri:

To fala radiowa nie rozchodzi się z prędkością światła w próżni?

Rozchodzi się. Z prędkością niewiele więc da się tu zrobić. Optymalizować można moc nadajnika.

W projekcie Breakthrough Starshot, jako soczewki laserowej chcą użyć głównego żagla napędowego. Laser działałby oczywiście impulsowo, tj. poszczególne impulsy miałyby znacznie większą moc niż ta dostępna na stale dla statku. Ale od czego
  • Odpowiedz
A moje WiFi nie dolatuje nawet do pokoju obok...


@zulimazuli: Pewnie kanały masz zapchane na 2,4 GHz. Sprawdź programem np. Acrylic Wifi jakie kanały są najmniej zapchane i tam przejdź. LEpszym rozwiązaniem jest jednak pociągnięcie kabla, albo urządzenie pracujące w 5GHz. Tam jest więcej kanałów, które na siebie nie nachodzą, no i urządzeń jest nadal sporo mniej w tym paśmie.
  • Odpowiedz