Wpis z mikrobloga

@stevemaster: jest to jakiś pomysł, chociaż najlepiej, żeby psiak był chciany przez wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°) zawsze możesz zabrać drugą połówkę do hodowli i tam poznać inne bernole, gwarantuję, że nie będą ślinić, macie w rodzinie jakiś felerny egzemplarz XD. (Oczywiście hodowla musi należeć do ZKwP, berneńczyki są ofiarą własnej urody, są bardzo krzywdzone przez pseudohodowle).

@JahMuffin: niestety ta rasa pochłania człowieka. Zostaje
  • Odpowiedz
@nama: Uwielbiam Berneńczyki, ale wszystkie, z którymi miałem styczność (z 6 - 7 osobników, swego czasu wolontariusz w szkółce tresury here) to były chore #!$%@?, kompletnie nieobliczalne. Właściciel szkoły twierdził, że polska gałąź rodowodowych to za krótka linia wsobna, prawda to, czy też da się na psa wychować?
  • Odpowiedz
że polska gałąź rodowodowych to za krótka linia wsobna


@WujekRemo: straszny bełkot XD polska linia mnie najbardziej bawi. Nie ma czegoś takiego jak polska linia, bereńczyki w naszym kraju są bardzo młodą rasą, opartą na samych importach.

Większość berneńczyków pochodzi z pseudohodowli, od tego trzeba zacząć. To jest rasa opanowana przez oferty "szczeniaki bernejskiego owczarka pasterskiego 1500
  • Odpowiedz
@JahMuffin: niestety ta rasa pochłania człowieka. Zostaje się bernolniętym na całe życie


@nama: ale to chyba tak zawsze..
Ja praktycznie cale zycie przy puli spędziłam, pierwszy byl ode mnie mlodszy tylko o rok, kolejny obecnie ma juz z 9 lat.
Tylko strasznie ciezko w Polsce zdobyc i o ile ten starszy faktycznie pochodzil z hodowli, to mlodszy jest spoza (w sensie - rodzice na pewno rasowi, ale wlasciciele nie maja zadnej hodowli i tylko po znajomosci mozna
  • Odpowiedz
@nama: No to mi trochę rozjaśniłaś, bo niby praca w tresurze, ale głębszej wiedzy u mnie nie za wiele ;) Mój najbardziej pamiętny psiak był pewnie z takiej pseudo-hodowli, bo choć był piękny, dystyngowany, taki champion w typie trochę, to miał #!$%@? jeden poważny mankament: nienawidził dzieci. Był przy rodzinie, moi dobrzy znajomi, dobrze sytuowani ludzie, mama, tata, córka Kasia lvl 22, syn Kacper 19 i... no właśnie, problem: najmłodsza
  • Odpowiedz
@nama: widac ze jednemu brakuje skarpetek ale za to ma waski pasek na czole :) uzupleniaja sie :) mi niestety zostala suczka tylko. Stary chlop mial problemy z lapami i dostawal sterydy, bylo dobrze do czasu :( super rasa uparta ale mega przyjazna! mialem wczesniej owczarka francuskiego (Briard) uparty byl i wredny strasznie ale taka jego natura samiec alfa. Mam w planach nowofunlanda ale przeraza mnie wielkosc :(
  • Odpowiedz