Wpis z mikrobloga

Planuje niedługo robić pierwszą kampanie by się trochę pouczyć, głównie dla samego siebie będzie i poznania trochę adwordsa. Zrobię reklamę dla znajomego - grafika/tworzenie stron etc., budżet 300 pln, domyślam się, że to mało i prawdopodobnie może być tak, że nie będzie żadnej konwersji, ale dlatego piszę tutaj - branża dosyć popularna, więc może macie jakieś doświadczenie i poratujecie paroma radami na czym się skupić i na co zwrócić uwagę, żeby jak najmniej przepalić budżetu? :)

#google #adwords #sem #webdev
  • 15
@Duds0N: Taktyk to taki wpis, który się pisze, gdy widzi się ciekawy post i nie chce się o nim zapomnieć. Za 3 dni wejdę na swój profil, zobaczę "ooo napisałem taktyka" i będę mógł poczytać odpowiedzi :) Albo i nie.
@addr: Nigdy w życiu nie widziałem zakładki Ulubione na wykopie xD A na swój profil wchodzi się co jakiś czas. "Taktyk" to szeroko tu stosowany standard. I dobrze, że to nie elektroda, bo też byś dostał bana za spamowanie :)
@Duds0N: Typ kampanii tylko sieć wyszukiwania - nigdy szukajka + gdn. Porozbijaj sobie tematycznie na kampanie i później oddzielne grupy reklamowe, przy ograniczonym budżecie dodaj słowa w dopasowaniu ścisłym, napisz przynajmniej 2 dobre teksty reklamowe, zepnij GA i Adw, skonfiguruj konwersje np. wysłanie maila, kliknięcie mailto. Dodaj wszystkie możliwe rozszerzenia, które możesz dodać, wyklucz ruch mobilny i z tabletów bo gorzej konwertuje (chyba, że wiesz, że w Twojej branży będzie super,
grafika/tworzenie stron


@Duds0N: osoby które w tej branży są skłonne coś kupić przez adwords to cebulaki więc ich idealny target to allegro i "strona za 49zł + gratisy za 150zł"
@blogers: pracujemy nad tym :)

@breja: domyślam się, ale warto spróbować. Liczę chociaż na jednego klienta, zawsze zwróci koszt reklamy, a co się nauczę to moje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@YagAA: podpinać na razie nie potrzebuję, bo znajomy dopiero rusza, więc jedynych klientów dopiero ma to stali/z polecenia, a to łatwo będzie wykluczyć :)

Najbardziej zastanawiam się nad budżetem dziennym, przepuścić wszystko w tydzień czy