Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki, dziś miał być ten dzień kiedy wrzucam gifa z logo Mirko cięte laserem ale niestety, przy pierwszych próbach spaliłem diode laserową. Działała pięknie ale bardzo krótko ;) Złapałem się chyba na tym żeby nie ufać opisom aukcji.
Dioda to "Mitsubishi LPC-826 660nm 300mW-400mW" ale koło 400mW to chyba nawet nie leżała, bo padła po kilku minutach działania na 600mA przy 3.1V, czyli niecałych 200mW. No chyba, że gdzieś robię błąd to poradźcie proszę.

Wrzucam zdjęcie i link do stl'i na thingiverse juz teraz, jak by ktoś chciał sobie wydrukować, bo niestety nowe diody przyjdą pewnie w nowym roku ;/

#czayenmajstruje
#diy
#elektronikadiy
#arduino
#druk3d
Pobierz Czayen - Witajcie Mireczki, dziś miał być ten dzień kiedy wrzucam gifa z logo Mirko c...
źródło: comment_bVpcSK70Wi4a1I3AtZRKsditVf2YdAVP.jpg
  • 13
@Czayen: pamiętaj że one są trochę przewatowane przez chińczyka, no i chłodzenie, chłodzenie i jeszcze raz chłodzenie - w temperaturze obudowy >60'C to one mają wewnątrz strukturę już gotującą się (albo co), co powoduje żywotność żadną. Ma być zimne w dotyku ;)
Ja 2.5W zasilam 2W i chłodzę peltier+radiator, i żyje ...
@Czayen: Wygląda jakby nie miała szkiełka. CW to tylko 150 mW.
Ja mam 1.5W 445nm, chłodzę ją modułem Peltiera 36W (tylko podczas przeprowadzki go uwaliłem i dziś nie podziałam). Pamiętaj, że dioda sporej mocy wymaga dobrego chłodzenia.
@hrumque: Ile zapłaciłeś za 2.5W? Niebieska czy IR? Jakiś link?
Ile zapłaciłeś za 2.5W? Niebieska czy IR? Jakiś link?


@Analityk: koło ~100$, niebieska, w zasdzie bardzo głęboko niebieska (440nm?), linka już nie mam. A ostatnio widziałem chyba na banggood 2.5W w promocjach ~75$.
Tylko trzeba pamiętać że nie istnieje niebieski laser 2.5W. Najmocniejszy to 2W, reszta to fantazja chińczyka. No i przed pierwszym użyciem trzeba to rozebrać, poprawić chłodzenie (choćby ilość i jakość pasty, jakiej chińczyk pożałował), wyregulować prąd diody (by
@hrumque: Ach, no ja kupiłem samą diodę. Bez obudów itd itp. I raczej taki zakup mógłby mnie interesować. Dałem ze 35$ więc dużo taniej i teraz nie wiem czy te 0,5W robi taką różnicę. 10W to bym kupił xD
Dałem ze 35$ więc dużo taniej i teraz nie wiem czy te 0,5W robi taką różnicę. 10W to bym kupił xD


@Analityk: jakby była niebieska 10W to też bym kupił. Ale nie ma.
Brałem 2.5W z radiatorem i obudową i resztą śmieci, bo 2W luzem była wtedy w zasadzie w tej samej cenie, do tego jeszcze trzeba driver stałoprądowy ze sterowaniem zewnętrznym PWM/TTL, a jakby się okazało że dioda trup przyszła