Wpis z mikrobloga

Wszystko pięknie fajnie do momentu, aż nie zacznie sypać śnieg :)


@adam-skowyt: Wtedy też są fajne zabawy, bo zaczynasz się interesować off radem, autami 4x4, quadami, skuterami śnieżnymi i wiele innych nowych hobby :-) Chcącemu nie dzieje się krzywda.
  • Odpowiedz
O i da sie bez betonowych plotow... plotow generalnie, golych pustakow, zoltych pseudo-dworkow, billboardow itd... a w PL jak na Ukrainie. Dzicz pod tym wzgledem... i nie jest to kwestia kasy, a mentalnosci.
  • Odpowiedz
@graf_zero: I prawidłowo. Zwłaszcza jeśli chodzi o rygorystyczne prawo. Ponoć każdy kanton w Szwajcarii ma swój wzornik architektoniczny składający się z zestawu wymogów jakie musi spełnić nowo wznoszony dom. One oczywiście dotyczą pewnych kwestii ogólnych, a nie każdego jednego detalu, ale to wystarczy.
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka: Szwajcaria się po prostu wyjątkowo wyróżnia w swoim uporządkowaniu. To ta mentalność o której mówisz.
Tak samo niektóre miejsca wyróżniają się w kategorii chaos i brak poszanowania dla reguł.
Polska jest gdzieś w połowie.
  • Odpowiedz
@graf_zero: To nie są cechy genetyczne, przyporządkowane na stałe tylko zmienne. Te zmainy na przestrzeni wieków zaszły także u nas. Jak dla mnie, zmiana na korzyść przynajmniej na tym etapie, na którym jesteśmy wiedzie tylko w stronę szwajcarską, a to czy Szwajcarzy i inni podobni są trochę za sztywni czy nie to już kompletnie nie nasze zmartwienie.
  • Odpowiedz
@turbonerd: dupa, zabronione tam jest katowanie lasów. kiedy byłem na moto w Alpach, zagadali do mnie goście jadący akurat powyżywać się na crossach do Włoch. mówili, że u nich motorsport ogólnie to ciężka sprawa, bo dużo ograniczeń, zakazów, a mało obiektów. oczywiście pewnie jakoś tam sobie "radzą", ale ryzyko spore. także ze śnieżnych sportow, to narty co najwyżej ;)
  • Odpowiedz