Wpis z mikrobloga

Mirki baterie z #ikea to nadbaterie nie to co jakieś gówniane akumulatory 1.2V na których zabawki dla mojego gówniaka nie działają :( Cenowo wychodzi 80gr za sztukę a chodzą niewiele krócej niż Duracell czy Energizer które są x razy droższe. Szkoda ze nie ma tylko tych większych 14 lub 16 :( Jak ktoś będzie w ikei to gorąco polecam, moje są akurat produkowane w Belgii w Mercury ale ostatnio jak kupowałem zaopatrzenie to miałem z Warty ( ͡° ͜ʖ ͡°) #gownowpis #cebuladeals
Matth - Mirki baterie z #ikea to nadbaterie nie to co jakieś gówniane akumulatory 1.2...

źródło: comment_tnrf1oTKss3fHEAcFm4uWzJeWldONb2E.jpg

Pobierz
  • 22
@Matth: A wiesz że nigdy nie zwracałem na to uwagi? Teraz będę, dzięki za info ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli generalnie 1,2V są dobre do wszystkiego poza energo-żarłocznymi rzeczami jak zabawki i aparaty.
  • 0
@alegoraco: sprawdź sobie to na zabawce gdzie działa tylko na bateryjkach przy napięciu baterii 1 V zabawka w ogóle nie ruszy. Na fizyce uczy się o napięciu :) notabene rozmawiałem z ludźmi z enloope i potwierdzają ze zabawki prądożerne nie będą latały na Aku tylko na tych bateriach co można doładować
@Matth: Ale jednak cena tych z Ikeii lepsza, chociaz te z Biedry czasem sa w promo, albo w pakach po 6 sztuk, to wychodzi podobnie. No i dostepnosc latwiejsza bo Biedry wszedzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
poucz sie fizyki może i ładują enloope nie śmigają Mirek @cracker wyjaśnił jak zabawka bierze 1,5 to bez przetwornicy sie nie obejdzie


@Matth: no ale chociażby trochę powinna działać. Przecież z baterii też te 1.5V ucieka błyskawicznie i zaraz masz 1.2 (1/5 wykresu). Zobacz sobie tu na wykres (jest dla 4 baterii stąd 6V a nie 1.5):
http://testhub.pl/graficzki/BATERIE1.jpg
Chwila i już nie ma tego 1.5 tylko jest 1.2.
Jak zabawki nie
@GokuMK: Możliwe :) jednak fakt jest taki, że na aku nie działają :/
@stg44: wspaniale chyba nie gadałeś bo byś wiedział, że na serwisie takich informacji ci udzielą :)