Wpis z mikrobloga

Pierwsza myśl po rozpoczęciu seansu z najnowszym filmem netflixa "Spectral" to - gdzieś to już widziałem... Kojarzy ktoś film, dostępny również na platformie netflixa, "Najczarniejsza godzina" z 2011r? Podobny temat tylko budżet mniejszy :P

Niestety sam film mimo dobrych efektów specjalnych raził mnie w oczy kilkoma niedociągnieciami:
- Ktoś jest mi w stanie wyjaśnić o co chodziło z tymi opiłkami żelaza, które oddziaływały na "duchy"? czemu kula z karabina w żaden sposób tego nie robiła skora jest zbudowana z podobnego materiału?
- Podczas akcji w której bohaterzy uciekali i próbowali przedostać się do lądowiska ewakuacyjnego była niejednokrotnie sytuacjia gdzie gościu biegł z "latarką" odwróconą w bok lub do przodu, a mimo to oświetlał przeciwników znajdujących się za nim.
- co tam za akumulator musiał być, żeby dostatecznie długo ta 'latarka' świeciła? W kieszeni go nosił?

#film #filmnawieczor #netflix #netflixpl #spectral
  • 5
@wino16: W bunkrze, gdy załapał czym one są, to wspomniał o tym. Powiedział, że jest to skondensowana energia Einsteina i tego drugiego. Energia, która bez problemu przechodzi przez ściany, ale jest zatrzymywana przez ceramikę (używaną jako pojemniki w elektrowni, pojemniki produkowane przez ojca dzieciaków) oraz żelazo.

Pociski są zazwyczaj stalowe (a więc z dużą domieszką żelaza) otoczone ołowiem. Żelazo jednak miało stanowić zaporę, a nie wyrządzać krzywdę zjawom. Porównanie jak z