#haxball8 Ktoś mi wytłumaczy dokładnie zasadę punktowania w rankingu? Dajmy na to: @Lacik w poprzedniej edycji: dostanie się do 2. rundy (5 punktów) i 5 zwycięstw (15 punktów). W sumie 20 punktów. W rankingu: 23. @KubaSh: dostanie się ćwierćfinałów (5 pkt.), do 2. rundy (5 pkt.), 8 zwycięstw (24 pkt.) i 1 remis (1 pkt.). W sumie 35 pkt. W rankingu: 38. @Lajz: dostanie się do półfinałów, ćwierćfinałów i drugiej rundy (15 pkt.), 8 zwycięstw (24 pkt.) i 1 remis (1 pkt.). W sumie: 40. W rankingu: 42. Ja coś pomijam czy ktoś to źle policzył?
  • 21
@chinskie_bajki: nie ja zajmowałem się rankingiem, ale nawet jak jest coś źle to zmienia to tylko miejsce w rozstawieniu. Bycie w topce rankingu nie daje nic, bo eliminacje i tak trzeba przejść ;)
Wołam @Elthiryel - on ogarnia zasady i funkcjonowanie rankingu.
@Lacik: Nie ma. Sprawdzałem ludzi, którzy nie dotarli do ostatniego etapu turnieju. Ich liczba punktów (przynajmniej tych, których sprawdziłem) była poprawna. Dopiero w finałach dzieje się jakaś dziwna zależność, której nie pojmuję.
@chinskie_bajki: Bo w fazie pucharowej masz tak że każda połowa jest liczona jako osobny mecz, czyli jak wygrasz 1:0 i 1:0 przykładowo to masz za to 6 punktów. Zrobione tak jest dlatego że ktoś tak liczył ranking dla pierwszych turniejów milion lat temu, a że chciałem żeby było spójnie a jednocześnie nie chciało mi się przeliczać starych turniejów, to dalej tak jest liczone.
@chinskie_bajki: Dogrywki są olewane z tego co kojarzę. Jak masz 2 remisy no to 2 punkty, jak po jednym zwycięstwie to 3. Tak jak mówię, ja tego nie wymyślałem, po prostu w nowych turniejach liczyłem tak jak w starych żeby było konsekwentnie.
@Elthiryel: W takim razie weźmy @baletny W pucharze: 2 zwycięstwa w meczu o 3. miejsce, 2 zwycięstwa w ćwierćfinałach, 2 remisy w 1/8 (wygrana w dogrywce). W fazach grupowych kolejno: 4z oraz 2z i 2r. Sumując: 5 + 5 + 5 + 5 (awanse + 3. miejsce) + 3*10 + 4 = 54. W rankingu: 56. Można to wytłumaczyć tylko tym, że wynik dogrywki "nadpisuje" jeden z wyników poprzedniej połowy, co