Wpis z mikrobloga

Wiem, że #gtav już wszyscy ograli i w zasadzie już dinozaur a ja wyskoczę z dupy, ale brawa dla Rockstar Games za optymalizację.
Nie grałem do tej pory, bo byłem przekonany, że na moim słabo-średnim lapku nie pójdzie a tu proszę - śmiga aż miło. Nawet sobie mogłem pozwolić delikatnie podciągnąć detale ze średnich (fajnie, że pokazuje w opcjach graficznych, ile zeżre pamięci karty).
Jestem pod wrażeniem zwłaszcza z tego powodu, że gorsze gry z dużo mniejszą ilością "obiektów i możliwości" itd. potrafią szarpać a tutaj wszystko śmiga.
Wiadomo, że nie mam takiej super ultra plazma grafiki jaka mogłaby być, ale jest nieźle. I mowa o w miarę płynnym działaniu a nie 5 klatkach na sekundę.
#gry
  • 5
@TrueSlav: o. To też pokombinuję, tak celowałem w maksymalne zużycie a wyżej nie jechałem. Chociaż fakt, jest absolutny max praktycznie a chodzi ładnie. Myślałem, że wyżej np. gra nie pozwoli w ogóle.
Dzięki za info :)
@TrueSlav: Na pewno pokombinuję. Gryzie trochę fakt, że gra chce się restartować przy takich zmianach więc na zabawę trzeba czasu. Chociaż może to i lepiej, że nie zmienia w locie, bo niektóre gry potrafią się wysypać w takim momencie (od zawsze, nie tylko teraz i na tym lapku).
@oner: Dałoby się bardziej doszlifować optymalizację, system trawy potrafi poddusić gtx 960 a postfx ustawiony powyżej high siada na klatki zdecydowanie za mocno, dodając tylko flary i lepszy bloom.