Wpis z mikrobloga

Urząd celny zatrzymał mi paczke- Xiaomi Mi4c za ~110$. Napisali że potrzebują:
- oferty internetowej. Chodzi im o screen z #banggood ?
- dowodu zapłaty;
- Pesel, po co?

Oczywiście wszystko co się da ma być po polsku. W przypadku faktury po angielsku chcą przetłumaczone z podpisem tłumacza. Mogę to sobie sam przetłumaczyć czy chodzi o firmę, która tłumaczy z pieczątką itp. ?

Opłaty celne już na 100% dojdą. Orientuje się ktoś jak już sprawa wygląda z Vatem? Czy z darmową wysyłką bez ubezpieczenia przysługuje mi zwrot vatu i opłat celnych od banggood czy to generalnie kiedyś tam w jakimś tam sklepie mieli właśnie takie ubezpieczenie ?

Ostatnio bardzo dużo paczek mi od majfriendów dochodzi jednak tak do 30 $ wartości. Miałem akurat pecha że tą paczkę sprawdzili czy zawsze telefony idą do oclenia?

#cebulaonline
  • 19
  • Odpowiedz
@Balerofon: wystarczy screen z BG nawet angielskiego, screen z banku i pesel. Bez peselu ci nie wydadzą

teraz praktycznie każda paczka nawet te małe gówniane przechozdi przez celników, przynajmniej ja mam takie szczęście. ostatnio chcieli dowód zakupu na gacie :D
  • Odpowiedz
@Balerofon:

Oczywiście wszystko co się da ma być po polsku. W przypadku faktury po angielsku chcą przetłumaczone z podpisem tłumacza. Mogę to sobie sam przetłumaczyć czy chodzi o firmę, która tłumaczy z pieczątką itp. ?

Możesz przetłumaczyć i podpisać.

Opłaty celne już na 100% dojdą. Orientuje się ktoś jak już sprawa wygląda z Vatem? Czy z darmową wysyłką bez ubezpieczenia przysługuje mi zwrot vatu i opłat celnych od banggood czy to
  • Odpowiedz
- oferty internetowej. Chodzi im o screen z #banggood ?


tak

dowodu zapłaty;


Invoice z banggood i coś z płatności z PP lub karty

Oczywiście wszystko co się da ma być po polsku. W przypadku faktury po angielsku chcą przetłumaczone z podpisem tłumacza. Mogę to sobie sam przetłumaczyć czy chodzi o firmę, która tłumaczy z pieczątką itp. ?


@Balerofon: ciebie to nie dotyczy, przeczytaj jeszcze raz list który dostałeś

Opłaty celne
  • Odpowiedz
@sanglier: To ofertę mogę tak w sumie zrobić. Płaciłem Paypalem i na fakturze jest właśnie taka opcja wybrana. Czy muszę na paypalu jeszcze znaleźć tą transakcje- wydrukować oraz znaleźć potwierdzenie z banku że tyle USD w PLN mi sciągneli ?
  • Odpowiedz
Czy muszę na paypalu jeszcze znaleźć tą transakcje- wydrukować oraz znaleźć potwierdzenie z banku że tyle USD w PLN mi sciągneli ?


@Balerofon: Screnn/Invoice z banggooda, screen z PP i banku i tyle, nic nie drukujesz bo to wysyłasz im na meila
  • Odpowiedz
@Andczej: Mam stosunkowo blisko do Zabrza więc chcę tam podjechać. Martwi mnie tylko to że te usd trzymałem na samym Paypalu stosunkowo długo a konto z którego wpłacałem tam jest już zamknięte. Starczy w takim razie faktura z banggood oraz potwierdzenie z PP ?
  • Odpowiedz
  • 0
@Balerofon korzystałeś z kuponów albo punktów? To wtedy napisz im dokładnie jaka jest cena ostateczna bo UC lubi naliczyć za dużo jak za mało
  • Odpowiedz
@Balerofon: przy generowaniu faktury z banggood masz opisaną kwotę, za jaką był dany produkt wtedy dostępny, następnie pod spodem masz nazwę kuponu i -XX.XX$ i dopiero kwotę jaką zapłaciłeś. Z resztą co Ci tłumaczę, wygeneruj sobie ten druczek samemu to zobaczysz o co mi chodzi :)
  • Odpowiedz
@Kecq: Ja wiem o co Ci chodzi, mam tak jak mówisz. Chodzi mi o screen oferty na której aktualna cena to 120$ a na fakturze mam 115 - 4 usd i zapłacone 111 $. Jeżeli dojdzie VAT to od 111, 115 czy od 120 ? Z tego co zrozumiałem to Tobie by doliczyli Vat ze 115 ?
  • Odpowiedz
@Balerofon: nie wysyłałem im screenu z aukcji tylko samo to podsumowanie które generuje się w zamówieniu na banggood + zrzut z płatności z PayPala + pesel
  • Odpowiedz
Oczywiście wszystko co się da ma być po polsku. W przypadku faktury po angielsku chcą przetłumaczone z podpisem tłumacza. Mogę to sobie sam przetłumaczyć czy chodzi o firmę, która tłumaczy z pieczątką itp. ?


@Balerofon:

wysylasz screeny po angielsku, a w tresci maila do uc piszesz po polsku:
zawartosc przesylki: telefo XYZ z akcesoriami
co tam jeszcze zamowiles

Wartosc przesylki to XYZ USD/PLN (zalezy w jakiej walucie placiles).

To by bylo
  • Odpowiedz