Wpis z mikrobloga

@PolakKatolik ta cholera, przegrywy, ale i tak mniejsze niż Polacy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jasne, niektórzy lotnicy popełniali zbrodnie, ale alianckie lotnictwo nie było lepsze. Jednak była wśród pilotów masa ludzi honoru. Do tego odważnych jak cholera. To, że polaczki mają ból dupy o każde skojarzenie z Niemcami nie znaczy, że są to tendencje zdrowe. Moim zdaniem za to, co złe, należy potępiać, ale była też masa powodów,
@PolakKatolik a gówno prawda, lotnictwo myśliwskie pod kierownictwem Gallanda trzymało b. wysoki poziom, a większość pilotów bombowców miała lepsze rzeczy do roboty niż zbrodnie wojenne. W szczególności pod koniec wojny.
@PolakKatolik: Galland dowodził lotnictwem myśliwskim większość wojny.

Zresztą, wystarczy po prostu rozróżniać zbrodniarzy i świetnych, odważnych żołnierzy. Ta druga grupa była w Luftwaffe dużo liczniejsza zresztą. Twoje sprowadzanie każdej niemieckiej formacji do paru epitetów jest po prostu durne.

Tak jak pisałem, Luftwaffe to może i przegrywy, ale wielcy zwycięzcy w porównaniu z Polakami.
Zresztą, wystarczy po prostu rozróżniać zbrodniarzy i świetnych, odważnych żołnierzy. Ta druga grupa była w Luftwaffe dużo liczniejsza.


@Pantokrator: Po pierwsze jedno nie wyklucza drugiego. Po drugie..te asy z duża liczbą trafień to była mniejszość.
@PolakKatolik: dla mnie nikt, kto miał jaja, by wsiąść do samolotu i walczyć z wrogiem, który ma potężną przewagę liczebną, a często i sprzętową, nie był przegrywem.
W życiu nie robiłem nic równie przerażającego, co latanie na misje bojowe w roku 1944 czy 1945. A już w 1943 nie było wcale lekko na niebie nad Rzeszą czy nad ZSRR. Więc czuję do tych ludzi ogromny respekt, bo ta garstka miała więcej
@PolakKatolik: widzę, że pseudoargumentacja zawodzi i zaczyna się kolejny poziom gimbusiarskiego miotania gównem.

Słuchaj uważnie, polaczku, bo już ci to parę razy tłumaczyłem i wytłumaczę znowu - nazywasz przegrywami ludzi, przy których Polacy byli przegrywami o wiele większymi z perspektywy historycznej. Do tego nazywasz ogół pilotów Luftwaffe mordercami, co jest poglądem godnym zwyczajnego idioty, bo nie mam ochoty tego ubierać w cały bukiet epitetów, skoro ten wystarcza.
Mogłeś ładnie przeprosić za