Wpis z mikrobloga

@Grzesiek_astronaut: po dobie będziesz miał objawy podobne do upojenia alkoholowego, zaburzenia koncentracji, drażliwość, tachykardię, bóle głowy, nudności
Po 48 nasilenie poprzednich objawów metabolizm węglowodanów przestawi się na magazynowanie tłuszczu, zaburzenia odczuwania temperatury.
Po 72 h utrata poczucia rzeczywistości, halucynacje, jednosekudnowe mikrosny, zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia włókienkowe.

Do tego na każdym etapie rośnie ryzyko zawału lub udaru oraz rozwoju cukrzycy, nadciśnienia, zaburzeń rytmu serca, chorób neurodegeneracyjnych i innych
  • Odpowiedz
@dkm17 Streścisz odcinek? I podaj linka jak Ci się będzie chciało, ile bezpiecznie mogę nie spać?
@zagorzanin: Ja wytrzymałem kiedyś 32 ale po tym czasie sam poszedłem spać, nie wymuszony rekord.

Po 72 h utrata poczucia rzeczywistości, halucynacje, jednosekudnowe mikrosny,


@paramedic44: To mnie interesuje, już ponad dobę nie spałem kiedyś i było normalnie tylko śpiąco :) jw. Ciekaw jestem tych halucynacji a najbardziej
  • Odpowiedz
@Grzesiek_astronaut: Bez permanentnych uszkodzeń to i rekord 264 godzin się obył. Ale powyżej 36 godzin może być o tyle nieciekawie, że pojawia się ból głowy, uczucie ucisku wokół skroni, opóźniona reakcja a osoby bardziej podatne mogą od 50-60 godziny mieć halucynacje. No i pod żadnym pozorem nie wolno prowadzić samochodu, bo po 15-20 godzinach czas reakcji spada a po 40 może się pojawiać podwójne widzenie.
  • Odpowiedz