Wpis z mikrobloga

MIUI 7 Global, jak ustawić aby domyślnym miejscem dla apek była karta sd? ( Testowałem Ustawienia -> Urządzenie -> Pamięć -> Ustawienie nośnika danych i mogę wybrać dla apek typu Aparat, Gallery itd ustawić sd. Wiem, że na czystym androidzie jest opcja "Preferowana lokalizacja instalacji>Karta SD" tutaj tylko info ze dane aplikacji beda na pam. wew gdy nie ma sd ( dane aplikacji to cała apka czy tylko ustawienia ) )

Czy da radę przenieść dane aplikacji? ( Sprawdzałem Ustawienia -> Aplikacje i na poszczególnych aplikacjach nie było opcji "Przenieść na kartę sd" )

Drugie pytanie - jak usunąć ikony z pulpitu ( mogę je przenieść na inne pulpity ale nie mogę przeciągnąć na kosz )
Trzecie - da radę usuń chrome, google filmy itp? W google play w moich aplikacjach nie ma, w aplikacjach systemowych tylko mogę zatrzymać i zamknąć

Czwarte - jest jakaś apka która pozwoli zrobić kopię zapasową ustawień telefonów, danych, kontaktów, sms i zgrać na kartę sd / mojego dropboxa? Szukam alternatywy dla chmur.

#xiaomi #miui #android
  • 3
O ikonki chodziło mi apki wbudowane np. Zdjęcia, Motywy itd. Np ikonkę UC Browers mogę usunąć.
I jeszcze jedno jak zrobić katalogi takie jak są domyślnie na pulpicie do "Google", "Narzędzia", "Polecane" ?
@Lewo @lukazh:

jak ustawić aby domyślnym miejscem dla apek była karta sd

Czy da radę przenieść dane aplikacji?

@Lewo: Domyślnie nie da rady.

jak usunąć ikony z pulpitu

@Lewo: MIUI nie ma szuflady z aplikacjami. Wszystkie znajdują się na pulpicie więc nie da się ich stamtąd usunąć (poza odinstalowaniem aplikacji).

da radę usuń chrome, google filmy itp?

@Lewo: Istnieje kilka aplikacji systemowych, których domyślnie nie da się odinstalować.