Wpis z mikrobloga

@AdamES: Byłoby bardzo miło bo po 8 rano będę pewnie dalej z tym walczył :) Fajnie byłoby uzyskać taki efekt, o jakim napisałem w pierwszym wpisie, na godzinie mi nie zależy więc jeśli z Apr 15 09:09:13 2017 uzyskam 15-04-2017 to będę bardzo zadowolony :)
Może wypróbuj makro
zamienia podany przez ciebie format na dd-mm-yyyy
np. Nov 13 09:09:11 2017 --> 13-11-2017
Jul 17 11:33:11 2016 --> 17-07-2016

Sub Zmien_date()
Dim MM As String
Dim DD As String
Dim RR As Long
Dim Data As String
Dim cell As Range
For Each cell In Selection
MM = Left(cell.Value, 3)
DD = Mid(cell.Value, 5, 2)
RR = Right(cell.Value, 4)
Select Case MM
Case "Jan": MM = "01"
Case
@nonabl3: formuła tablicowa (zatwierdzana Ctrl+Shift+Enter):

=DATA(PRAWY(A1;4);PODAJ.POZYCJĘ(LEWY(A1;3);TEKST(WIERSZ(1:12)*28;"[$-409]mmm");0);FRAGMENT.TEKSTU(A1;4;2))
Oczywiście wartość wejściowa w A1
@AdamES: Przypominam się, choć po zastosowaniu makr chyba uzyskałem to czego chciałem, teraz jeszcze tylko muszę poprawnie sformatować komórki, żeby były widziane jako data i żebym mógł je porównywać stosując formatowanie warunkowe :)
@YoZiomale: Dzięki kolego, to działa :) Tylko chyba coś źle robię podczas formatowania tych komórek, że nie działa mi na nich formatowanie warunkowe, a chciałbym żeby komórki z datą zbliżającą się świeciły na kolorowo, chodzi mi o
@nonabl3 jestem wyłączony od rana :-( mam płytę do wymiany w maszynie. Już godzinę kręcę śrubki i efektu nie widać. A producent chyba nie przewidział że będzie konieczność wymiany płyty, bo w dokumentacji nie ma żadnej wskazówki jak się do niej dobrać ;-)
@nonabl3: A daj spokój. Zwykle w taie rejony maszyn się nie muszę zapuszczać, ale kilka razy do roku poleci jakaś elektronika i wtedy zaczyna się głębokie grzebanie.
Jak dobiorę się do płyty, która mnie interesuje to pokażę Ci ilość śrubek jaką musiałem wydłubać.
@AdamES: Skąd wiesz, że akutat ta płyta? No chyba nie wyciągasz wszystkich części z dobrej maszyny i nie podmieniasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A nawiasem odnośnie excela, jak daną komórkę sformatować żeby excel widział w niej datę? Po wybraniu formatu komórki nic się w niej nie zmienia, tak jakby nie wiedział, że chcę tam przechowywać właśnie datę
@nonabl3: Co do Excela to nawet go dzisiaj nie odpaliłem więc nie pomogę, atakuj kogoś kto ma więcej czasu.

A co do podejrzenia czy płyta jest uszkodzona...
Wyczerpałem już ścieżkę diagnostyczną opisaną w dokumentacji i biuletynach modyfikacji.
Diagnostyka mówi o uszkodzonym dysku twardym a dokumentacja kazała sprawdzić 6 dysków, trzy kości pamięci, dwie płyty i oprogramowanie.
Postępowanie jest niestety proste - wymień dysk, wymień pamięć, wymień płytę. Ale zamiast w ciemno
@nonabl3: Na razie jedna. Minus jest taki, że robię to w działającym środowisku produkcyjnym. Więc jak wpadnie jakieś duże zamówienie to będę miał wielki ciśnienie ze strony klienta.
@nonabl3: Po niecałych 2h udało się :)
Teraz to samo w drugiej i przy składaniu muszę mieć nadzieję, że podłączę wszystkie wiązki.

Zdjęcia

P.S. Na podwyżkę nie mam co liczyć. Jestem na kontrakcie ze stałą stawką.
@AdamES: No ładny bajzel zrobiłeś, teraz to poskładaj. I pamiętaj, jakaś śrubka musi zostać, inaczej źle złożyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem czemu słowo "kontrakt" kojarzy mi się z ogromnymi zarobkami. Takie jakieś skrzywienie mam (ʘʘ)
@nonabl3: Śrubki wszystkie się odliczyły. Tak i tak już wielu brakuje. Mam specjalny pojemnik na takie :)

Dla odmiany tym razem obie maszyny ruszyły i mają się dobrze. Ciekawe jak będzie za kilka dni.
Kontrakt to niestety nie tylko ogromne zarobki ale zwykle całkiem przeciętne.
@AdamES: No to miło że ruszyło, jak będę miał kiedyś problem nie tylko z excelem, ale z jakąś mega drukarką, to będę wiedział do kogo się zwracać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@nonabl3: To, że ruszyło to znaczy, że wszystko dobrze złożyłem :) problem powróci jutro rano albo za kilka dni. Przy poprzednich podmianach miałem dokładnie to samo. Tylko do tej pory się nie przeniósł na drugie urządzenie :)

Więc na dzisiaj praca prawie skończona, została kawa do wypicia i można powoli jechać do domu :)
@nonabl3: >Tylko chyba coś źle robię podczas formatowania tych komórek, że nie działa mi na nich formatowanie warunkowe, a chciałbym żeby komórki z datą zbliżającą się świeciły na kolorowo, chodzi mi o daty 30 dni od dziś :)

To makro zwraca tekst a nie datę, dlatego nie działa formatowanie warunkowe. Praca na tekście nie jest najlepszym pomysłem, zatem albo trzeba zmodyfikować ostatnią linię makra, albo użyć formułę, którą podałem - zwraca
@brak_nicku: Nie bardzo wiem jak modyfikować makro tak, aby podawało datę, ale zmodyfikowałem je tak, że z pomocą autokorekty w excelu udało mi się uzyskać format typu data. Trochę na około i od dupy strony ale ważne, że działa :)