Wpis z mikrobloga

Scenograf Stuart Craig siedzący przy modelu zamku Hogwart.

Model został zbudowany do nagrań do pierwszej części filmu - Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Używany był do wszystkich scen przedstawiających zamek z zewnątrz w całej serii. Budowało go 86 artystów i członków ekipy filmowej. Łączny czas jaki na to poświęcili wynosi 74 lata.
Zamek ma ponad 15 metrów długości, 2,5 tysiąca światłowodów udaje pochodnie wewnątrz zamku, w Sowiarni nie brak małych sówek, zaś każde drzwi zamocowano na działających zawiasach.

#ciekawostki #ciekawostkifilmowe #film #harrypotter #wejscieodzakrystii
nimithril - Scenograf Stuart Craig siedzący przy modelu zamku Hogwart.

Model zosta...

źródło: comment_JoVYZFDyRkoEynp2TZgRTr9TOpXqSUXe.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@nimithril: Mieszkam w UK, więc jak już dotarłem do Londynu, to z centrum Golden Tours ma nawet fajną ofertę. Zazwyczaj jest to w okolicach £70 funtów za osobę z przejazdem, ale możesz znaleźć tańsze dni. Możesz też znaleźć co nieco na grouponie ze specjalnymi dodatkami (np model Hogwartu jest obsypany śniegiem, albo spotkasz Warwicka Davisa w studiu), ale nie wiem jak wtedy będzie z przejazdem (cholernie trudno się tam dostać z
Pobe - @nimithril: Mieszkam w UK, więc jak już dotarłem do Londynu, to z centrum Gold...

źródło: comment_ghE8kAP4jVRnYUNOmT3iqyrYh4Ni8xhL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
ale jak to 74 lata jak Hary Poter został nakręcony paręnaście lat temu??/


@khejit: nie szkodzi w niczym, po prostu scenografowie 74 lata temu zaczęli budować bo wiedzieli, że kiedyś taka książka będzie napisana i na jej podstawie będzie nakręcony film i do niego potrzebna będzie ta scenografia. #pstoprawda
  • Odpowiedz