Wpis z mikrobloga

i tak przez pół roku tam czy dłużej? a latem jak? 13 stopni? ( ͡° ͜ʖ ͡°) motzno na północy jesteś? chodzi mi o noc polarną i w ogóle. idzie się przyzwyczaić? ja tutaj w naszej wspaniałej ojczyźnie pisem płynącej już rzygam. 6 rano w pracy - ciemno, zjeżdżam z trasy po 15 - ciemno ( ͡° ͜ʖ ͡°). a jak pochmurny dzień, to
@tolstyy00: w tym roku lato było mega zimne, non stop jakieś wichury i ulewy, słoneczna pogoda może przez dwa dni. Szału nie było. :P Nie jakoś strasznie mocno na północy, bo okolice Trondheim, ale co się dzieje w takim Finnmarku teraz, to nawet nie chcę wiedzieć. :D
Ja się już do wszystkiego przyzwyczaję, ale znam parę osób, które zjechały do Polski, bo nie dawały rady psychicznie, jakieś stany depresyjne przez brak
@zaporylie Pogoda w tym roku jest... dziwna! Pierwszy konkretny śnieg spadł tydzień temu, ale nie utrzymał się zbyt długo. Kolejne opady mamy od wczoraj (z kulminacją dziś), ale teraz przerodziły się w deszcz. Ogólnie po miesiącu stabilnych, minusowych temperatur mamy teraz balans pomiędzy dodatnią, a ujemną temperaturą. Bardzo to wszystko dziwne, biorąc pod uwagę datę w kalendarzu.
Na Svalbardzie też dość ciepło jak na porę roku. Chyba to ocieplenie klimatu, to nie
@indeed: polecam następujący trik, który na szwedzką zimę działa: w okolicach listopada bądź na święta zabukuj sobie podróż do jakiegoś kraju znajdującego się na południowej półkuli. W Brazylii, Indonezji, południowych Chinach jest teraz wiosna/lato.

Pomaga. (:
Stosuję nieprzerwanie od prawie 5 lat. Bon voyage!