Wpis z mikrobloga

@jecme: U mnie (umowa "do 150Mbps") po kablu osiągam transfery 90-125Mbps, po wifi na tym urządzeniu 35-50Mbps... (na trzech roznych odbiornikach waha się to podobnie, wszystkie w obrebie 5m od routera - ale generalnie 50cm od niego tez więcej niż 45-50 się nie przeskoczy - no chyba tego nie przeskoczę po prostu...)
@luka333: 125 to chyba max na "zwykłym" ethernecie, powyżej tego potrzebujesz karty sieciowej, która obsługuje gigabit ethernet.
No i więcej niż 50 Mbps nie wyciągniesz na sieci 2,4Ghz, potrzebujesz 5 Ghz (nie pamiętam, który standard ISO to był).
A no i na telefonach nie oczekuj 150 Mbps, bo tam to procesor może nie wyrabiać tyle, nawet, jeśli masz 802.11 ac w nich
@Sihill_pl: Jest Gigabit w lapku, bez tego raczej nie przebilbym 100, ale nie o to mi chodzi tylko o wifi, gdyby te 100 albo nawet 75-80 było stabilnie bez kabla to już byłoby spoko, 45-50 opadające czasami do 35-40 to już gorzej, bawiłem się kanałami ustawiłem najmniej zaszumiony, 50cm od routera ten sam wynik (50mbps z groszami to max maxow), telefony ten sam wynik w sumie, może karta w lapku (AR9485)
bez kabla to już byłoby spoko, 45-50 opadające czasami do 35-40 to już gorzej, bawiłem się kanałami ustawiłem najmniej zaszumiony, 50cm od routera ten sam wynik (50mbps z groszami to max maxow), telefony ten sam wynik w sumie, może karta w lapku (AR9485) max co ogarnia to N150


@luka333: tak jak mówiłem, n nie da Ci powyżej 50Mbps, musiałbyś mieć jeszcze szybszą kartę wifi
@Sihill_pl: No czyli ogolnei ten router nie da, bo co mi da szybsza karta (np. ac) skoro ten router obsluguje tylko N, myslalem ze z 75-80 na n wyciagne, w sumie nigdy nie miałem okazji testować maxow technologii n
@Sihill_pl: No dobra, czyli jednak kwestia karty, tylko nie rozumiem czemu napisałeś w takim razie wyżej "tak jak mówiłem, n nie da Ci powyżej 50Mbps" skoro sam osiągasz jak mówisz 80 na Macbooku (może masz tam karte z ac, ale jednak to nadal N bo ten Cisco obsluguje max N).
Przy okazji, w ustawieniach wireless - radio band nie mogę wybrać 5Ghz, jedynie 2.4GHz

Wezmę jakies nowe urządzenia i sprawdze, nowego