Wpis z mikrobloga

Hejka, mógłby ktoś sprawdzić mniej więcej błędy w moich wypocinach?
Miała to być krótka historia z wakacji w p compose i imparfait.

Je travaillais pour conducteur, je allais la presse de boutiques. Une foiz pneu a deteriore. Je alons etais triste. Je ne ai ete pas roue de secouns. Je ai du deux heures sur ma ami. Elle etait tres chaud dans voiture-30 C

I druga historyjka związana ze szkołą, również z tymi czasami

Dans lycee sur lecon nous avons joue football. Ma team gagnait(to znaczy wygrywać czy osiągać coś w życiu?). Une foiz ma ami a pousse deuxieme personne quand elle courait. Elle a carambole le mur. Elle etait cassee jambe. Le professeur etait ahuri. Puis cabriolet(to jest karetka? :) ) est arrive sur il.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
#francuski
  • 2
@ffrreeaakk: pracowałem jako kierowca, woziłem prasę do sklepów. Pewnego razu zniszczyła(pękła) mi się opona. Byłem wtedy smutny. Nie miałem zapasowego koła. Musiałem czekać 2 godziny na mojego przyjaciela. W samochodzie było wtedy bardzo gorąco-30 stopni.

w szkole na lekcji graliśmy w nogę. Moja drużyna wygrywała. W pewnym momencie mój przyjaciel popchnął drugą osobę gdy biegła. Zderzył się z ścianą. Miał złamaną nogę. Nauczyciel był przestraszony. Przyjechała po niego karetka.

Miało być