Wpis z mikrobloga

Kisnę z bezmyślnego minusowania @NadiaFrance przez wykopków, które wzięło się chyba stąd, że ośmieliła się prostować polskie zakłamania historii na temat Francji. Wyobraźcie sobie, że Polska nie na monopolu na rzetelność i prawdę historyczną.

Odnośnie minusowania to jako ciekawostkę dodam fakt, że Nadia wykazuje się większą dojrzałością, niż większość z nas tłumacząc, że sama nigdy nie minusuje, gdy się z kimś nie zgadza, tylko stara się w komentarzu kulturalnie, logicznie i merytorycznie wytłumaczyć, skąd u niej bierze się inny punkt widzenia. Otwarty umysł to jeden z jej wielu atutów.

Szczytem głupoty był dość mocno zaplusowany komentarz jakiegoś wykopowicza:

"wymyslona moze i byla we Francji, ale pochodzi z greki"

Jedyne co Nadia stwierdziła to FAKT, że nazwa helikopter została wymyślona w języku francuskim - nie ma tutaj miejsca na żadne "może i była". Poszczególne człony pochodzą z greki, ale nie cała nazwa, więc twierdzenie, że nazwa pochodzi z greki jest po prostu błędne. Greckie korzenie słów nie powinny dziwić nikogo, kto wyniósł elementarną wiedzę ze szkoły na temat greckich fundamentów cywilizacji łacińskiej.


#wykopseriousbusiness
Pobierz Swiatek7 - Kisnę z bezmyślnego minusowania @NadiaFrance przez wykopków, które wzięło ...
źródło: comment_WQa9OT1C7mfQmbQPNWkk4RUVLJlKer4O.jpg
  • 7
@kenny_kabanie: Jejciuś, jaki Ty doświadczony i elitarny, już dawno wszystko co można o Nadii było napisać przeczytałeś. Tacy ludzie jak ty byli prawdodpobnie inspiracją do powstania tej pasty:

"znacie to uczucie, kiedy znajoma osoba podsyła wam linka do jakiegoś śmiesznego obrazka lub filmiku, który wy widzieliście już jakiś czas temu? tak ciężko nie poddać się pokusie, żeby napisać, że już się to widziało. tak się składa, że odpaliłem kwejka już 40
@Swiatek7:

Widziałem, że wiedzieli o maszynie parowej czy nawet robili skomplikowane mechanizmy w tym bardzo prymitywne maszyny liczące. Ale o tym, że nazwa helikopter pochodzi z Grecji jeszcze nie słyszałem. A wiadomo, skoro nazwa pochodzi z Grecji to i wynalazek musi...