Wpis z mikrobloga

Jak wynika z raportów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), długotrwałe narażenie na działanie pyłu zawieszonego PM2,5 skutkuje skróceniem średniej długości życia, a krótkotrwała ekspozycja na wysokie stężenia pyłu PM2,5 powoduje wzrost liczby zgonów z powodu chorób układu oddechowego i krążenia oraz wzrost ryzyka nagłych przypadków wymagających hospitalizacji (nasilenie astmy, ostra reakcja układu oddechowego, osłabienie czynności płuc, itp.), gdyż tak drobny pył dostaje się bezpośrednio przez płuca do krwi. Szacuje się, że życie przeciętnego mieszkańca Unii Europejskiej jest krótsze z tego powodu o ponad 8 miesięcy, a życie przeciętnego Polaka, w stosunku do mieszkańca UE, jest krótsze o kolejne 1-2 miesiące z uwagi na występujące w naszym kraju większe zanieczyszczenie pyłem aniżeli wynosi średnia dla krajów Unii.


Ciężko wyjść do sklepu, a co dopiero zrobić #biegajzastma ()
Jak dobrze, że #rzmask już jest w drodze (,)
#slask #cotusie #zanieczyszczeniepowietrza #katowice

hatterka - > Jak wynika z raportów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), długotrwałe n...

źródło: comment_17dDgNrPR8Q1EddcmFih5q4OCgXU8mYq.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Jarython: Sama w tym roku własnie kupiłam rz mask, dzięki kuponom z allegro wyszło trochę taniej. Dam znać jak dojdzie i pochodzę czy jest ok.
Myślałam jeszcze nad respoo, ale filtry są kilkukrotnie droższe, a niby tak samo filtrują.
Co do oczyszczania do mieszkania, też muszę poszukać. Teraz otwieram okno tylko kiedy akurat jest spoko powietrze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@szare2: na razie mało w niej chodziłam, jutro większy test. filtruje na pewno, oddycha się znośnie, mam mały problem z okularami, bo trochę przeszkadza
  • Odpowiedz