Wpis z mikrobloga

2387 - 8 = 2379
Mirko pij ze mno kompot ()
Byłem dzisiaj u pewnego hodowcy koni Małopolskich, który szukał kogoś do pomocy w jeżdżeniu, bo sam ze względu na wiek i stan zdrowia, nie może jeździć tyle ile wszystkie Jego konie potrzebują.
Jak się okazuje, od tej pory mogę jeździć ile mi się zechce! XD
Dzisiaj jeździłem na blisko 4o letnim ogierze (snappic rel) i 4,5 letnim wałachu (obydwa małopolaki) które dawno nie chodziły przez co były trochę szalone, ale myślę że pracą z ziemi i z siodła a przede wszystkim regularna pracą, będzie co raz lepiej.


#konskiegranice #konie #jezdziectwo
ma4cin1101 - 2387 - 8 = 2379
Mirko pij ze mno kompot (。◕‿‿◕。)
Byłem dzisiaj u pewne...

źródło: comment_D2cEaxjKiQuzAHsN6IPtHZduuNHQZsqU.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Przemyslaw_90: Ja mam delikatne obawy bo to jednak nie łatwe zadania - młode konie, ogiery itp. ale może czasem warto iść na ciut głębszą wodę :)
Mieszkam na wsi, bardzo dużej, ale wsi, ów Pan też na wsi, kilka km ode mnie:)
  • Odpowiedz
@ma4cin1101: Super :D Bardzo fajnie Ci się trafiło !! Uwazaj przy pracy z młodymi ... szczególnie jak dawno sie nie ruszały, ale pewnie przy odrobinie cierpliwosci i regularnej pracy, może z tego wyjść coś fajnego :D
Próbowalam jeździć z endomondo, ale na hali nam nie łapie GPS :P Może tez powinnam wam się kiedys pochwalić moją marudą :P ??
  • Odpowiedz
@aspergo: Mam dokładnie takie samo podejście do tego tematu :D
Ja, jeżdżąc na hali, liczę kilometry trochę na wyczucie :)
Np. godzina stępa to jest spokojnie 4-6 km, a dołożyć do tego kłus i galop w godzinę można spokojnie zrobić 8-10 km zależnie od tempa. Często mierzyłem kilometry na ujeżdżalni czy w terenie, także znam mniej więcej tempo, a jak dla pewności odejmie się z 2 kilometry to już na pewno
  • Odpowiedz