Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad kupnem auta powiedzmy że #pierwsze4kola Dobrze było by jakby to była ropa, benzyna mnie szlak trafi bo ciągle odwiedzać stację benzynową a z lpg to się trochę cykam bo śmigałem trochę renówą 19 która coś miała nie tak i strzelało co chwile pod maską (nie moja renówa, ja miałem astrę 1 w ropie ofc). Na samą budę chciałbym przekazać kwotę 5-6,5 tys. Jak patrzałem to stilo 1,9 jtd, jakąs alfkę z tym samym silnikiem co stilacz, jakiegoś peugeota 307 2.0 hdi też da radę tylko czy na te auta za tą sumę warto patrzeć ? Może macie jakieś inne propozycje ?


Jestem świadom że przy kupnie auta za taką kwotę będzie trzeba coś przy nim jeszcze porobić i coś powymieniać ale chciałbym żeby części do niego były stosunkowo tanie. Wiem że ropa jest droższa niż benzyna ale tanie w sensie że części do np. fiata są tanie w stosunku do bmw.


#pierwsze4kola #motoryzacja
KosmicznyPolityk - Zastanawiam się nad kupnem auta powiedzmy że #pierwsze4kola Dobrze...

źródło: comment_epzuzAwZ5DjkSAqgX7XdhuQIGu9FKa9m.jpg

Pobierz
  • 10
@KosmicznyPolityk: ale dobrt lpg nie jest zły.Pointeresować się tylko co zamontować,kaki reduktor z zapasem mocy,jakie wtryskiwacze i komp,jak nie będzie szajs tylko dobrany odpowiednio zestaw to lpg ok.Dla czulszych silników i lepszego samopoczucia placebo lubryfikator... Ropa też nie za darmo jest,a w dieslach niespodzianek też wiele znajdziesz...
Dobrze było by jakby to była ropa, benzyna mnie szlak trafi bo ciągle odwiedzać stację benzynową a z lpg to się trochę cykam bo śmigałem trochę renówą 19 która coś miała nie tak i strzelało co chwile pod maską


@KosmicznyPolityk: bzdura.

wrzucam jeszcze zdjęcie fiata co by przykuć większą uwagę


@KosmicznyPolityk: i po co?
@xetrov: no tak nie odwiedza się stacji jak się nie jeździ w ogóle albo nie rusza pedału gazu. A jeśli chodzi o lpg to nie wiem czy to ono strzelało czy nie, po prostu dmucham na zimne.

Jak to o co ? atencja jest moim paliwem.

@rozowy__pasek: mechanika mam za darmo jedynie części a to jeśli będzie tanie to nie ma takiego bólu bo np. koło dwumasowe nie wymienia się
@KosmicznyPolityk: ok, jak już ma świadomość tego, że kupno samochodu to początek wydatków to jesteś na dobrej drodze.
Szukaj silników, które nie mają jakichś wyjątkowo awaryjnych i drogich komponentów.
Przykładowo - silniki 2.0 DTI w Oplu - mają pompę wtryskową, która psuje się zawsze. Czasem po 50k km, czasem po 250k km, ale się psuje. Naprawa powyżej 2k zł.