Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #medycyna #neurologia. Chciałbym Was zapytać o to czy po wstrząśnieniu mózgu silne zawroty głowy tydzień po urazie to coś normalnego? Miałem uraz głowy w zeszły piątek, wczoraj wyszedłem ze szpitala. Lekarze mówili, że powinienem wyjść już we wtorek, a wtedy nie mogłem jeszcze utrzymać równowagi podnosząc się z łóżka. Badania, tomograf ect. wyszły spoko. Dziwi mnie jednak to, że z dnia na dzień poprawy praktycznie nie widać, a wg. diagnozy lekarzy miałem już być zdrów parę dni temu. Mogło się coś narobić niedobrego i np. zostanie mi tak na parę miesięcy?
  • 4
@Capo_di_Sicilia: Może mózg musi wydobrzeć jeszcze (nie jestem lekarzem). Tak na przyszłość, podawaj jak najwięcej szczegółów, wtedy ludzie najczęściej odpowiadają (tutaj nie wiadomo co Ci się stało, jakie badania były i co na nich wyszło itp), noi 22 w piątek to okres raczej mniejszej aktywnosci w internecie, zapytaj jeszcze raz, może ktoś coś doradzi, ja polecam udać się do lekarza, może świeżo po szpitalu szybciej i poważniej Cie potraktują, niż gdy
@Goglez: Ok, dzięki za odpowiedź. Faktycznie trochę chaotycznie to opisałem. Dostałem w pracy hakiem suwnicowym w tył głowy (lekko) straciłem równowage, podniosłem się i upadłem na czoło, wtedy straciłem przytomność. Był robiony tomograf komputerowy i testy neurologiczne (nie wiem jak się to fachowo nazywa), ale ogólnie na dotyk twarzy, zamknięcie oczu i dotknięcie palcem czubka nosa itp. Wszystko wyszło ok. Lekarz powiedział, że te zawroty głowy to objaw wtórny napiętych mięśni
@AGMateusz: nie miałem, za 2 tygodnie idę na kontrolną wizytę do neurologa. Jak nie będzie się poprawiać to pójdę szybciej. Też właśnie myślę, że to nie jest normalne. Zwłaszcza, że wywalali mnie do domu, a ja nie mogłem jeszcze z łóżka wstać. Te zawroty są silne podczas stania, chodzenia i chwilę po zmianie pozycji w łóżku, jak ruszam głową. Potrzebuje tak ok. 30 sekund żeby się to uspokoiło. Jak to będzie