Wpis z mikrobloga

#programowanie #php #laravel
hej, mam w aplikacji generowanie plików pdf i mam problem z tyj, że wygenerowane pliki mają duży rozmiar. Używam biblioteki domPDF i generuje je z kodu html. Przykładowo mam plik(nie ode mnie z systemu) pdf składający się z 3 stron i ma 50 Kb. W aplikacji łącze ten plik + 2 wygenerowane strony z html i plik ma 1 MB +. Jeśli wygeneruje te 2 strony ale z pustego html to zajmują ~50kb. Czy da się czymś podglądnąć co tak naprawde siedzi w tym pdf bo nie mam pomysłu jak to poprawić, żeby zajmowały mniej
  • 8
  • Odpowiedz
@cinek181992: Ale jeśli chcesz się dowiedzieć mimo wszystko, to Ghostscript chyba będzie w stanie wyciągnąć z takiego pdfa wszystko co tam wrzuciłeś (+ co dodała od siebie biblioteka). W najgorszym wypadku możesz zwykłym edytorem tekstu obejrzeć ten duży plik i zobaczyć co zajmuje tyle miejsca.

Obrazki są dość mocno zapychające.
  • Odpowiedz
@cinek181992: Też może być. Bezpieczne to te, które są w systemie. Mniej bezpieczne będą dodawane do środka pdfa.
Arial, Verdana - polecam i pozdrawiam, Piotr Fronczewski ;)
  • Odpowiedz
@cinek181992:
Parametry w linii poleceń (więc po wpięciu jako bibliotekę też powinien być do nich dostęp)
--footer-font-name
--header-font-name

Jak jest takie dobre, to ze styli sobie weźmie co podpiąłeś do body/p/itd.
  • Odpowiedz
@cinek181992: Pół dnia #!$%@?łem się dokładnie z tym samym problemem a rozwiązanie jest bardzo proste, w configu dompdf.php ustaw wartość true dla DOMPDFENABLEFONT_SUBSETTING
  • Odpowiedz