Wpis z mikrobloga

Zapowiedź nowego dodatku, który ma wprowadzać społeczności czyli grupy osób o wspólnym celu np. jakiś kult albo zakon rycerski. Ma też rozwijać mechaniki religijne
#ck2
Asurito - Zapowiedź nowego dodatku, który ma wprowadzać społeczności czyli grupy osób...
  • 12
  • Odpowiedz
@Asterling: Paradoks na pewno wymyśli jakąś ciekawą (drogą) mechanikę. Można by było np. zrobić tak że gdy giniesz masz paru kandydatów na swoje miejsce, popierasz jednego/dwóch i jak nie zapewnisz im odpowiedniego poparcia biskupów/jakiegokolwiek kapłana przegrywasz.
  • Odpowiedz
@Asterling: @Asurito:

Zakony Monastyczne - z urzędami świeckimi dla postaci spoza kleru zakony podnoszą twoją pobożność, lecz mają wymagania
Kulty - herezje gnostyckie mogą rozkwitnąć oraz krążą pogłoski, że gdzieś w świecie istnieje kult szatana
Wspinaj się po tytuły - postaci wspinają sie po drabinie Stowarzyszeń zdobywając nowe możliwości i uruchamiając nowe łańcuchy eventów
Poluj na heretyków - mozesz wysłać Kapelana, by ścigał herezje. Co jeśli
  • Odpowiedz
@Lisaros: Ja raz odziedziczyłem Bizancjum grając Hre ale niestety nie chciało mi się grać bo miałem linię słabych władców przez to że kompletnie olałem ich kształcenie a do tego kupę buntów przez to że wasale mieli dużo negatywnych modyfikatorów przez kulturę i religię.
  • Odpowiedz
@Asterling: ja miałem Imperium Brytyjskie i wszystkich wasali z mojej rodziny tam ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jest - nawet hrabiowie byli z mojego rodu. Po odziedziczeniu Bizancjum zrobiłbym muslimom prawdziwą jesień średniowiecza z ich tyłków ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Lisaros: Ja to odziedziczyłem przez to że byłem jedynym chrześcijańskim krajem na świecie przez co córka władcy Bizancjum musiała poślubić mojego syna w normalnym małżeństwie a nie matrilinearnym :P
  • Odpowiedz