Wpis z mikrobloga

@pawlo74: bo zależy mi na Bitcoinie, jednak dopóki rak Blockstreama nim zarządza poprzez masową cenzurę i podejmowanie złych decyzji mających na celu jedynie zarobek prywatnej firmy Bitcoin nigdy nie stanie się alternatywą dla systemu bankowego. Nie mogę się doczekać fiaska SegWitu bo jestem ogrmnie ciekaw co zrobi Blockstream i na kogo zwali winę za własne porażki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najbardziej rozsądnym wyjściem w obecnej sytuacji (chociaż
@MaIutkiCzlowiek: przecież wy żyjecie w iluzji. Tylko powiedz co teraz wymyślicie? XT był fiasko, Classic był fiasko, Unlimited jest będzie fiasko. Powiedz mi macie już kolejną nazwę swojego następnego fiaska?
Edit. o proszę jest i makgajwer! Kierownik fudu. Że też odpuścił sobie poprzedni wpis. Teraz już powinien spać ale nie tym razem to już nie wytrzymał ;) Kupuj eter!
@adrix: Już niedługo darmowe przelewy na POS tylko w eterze okazja! Teraz powinien naganiać, kupuje się w dołku a nie tak jak on naganiał na szczycie i jeszcze najlepsze pisał "nie widzę powodu dla którego eter miałby stanieć" polski David Seaman.
@adrix: @MaIutkiCzlowiek ma racje. Fundamenty jak i pierwotne założenia BTC są podważane przez BS, permanentnie. Starają się nas wszystkich przekonać, że ich rozwiązanie jest lepsze lub nawet jedyne, dyskusja z tym zajęłaby sporo miejsca. Jednak ich gra przeciw fundamentom, to fakt.

Podstawowym fundamentem jest sieć trustless, bez pośredników. To chcą zaorać.

Rozmiar bloku miał rosnąć wraz z akceptacją sieci. To chcą zaorać.

Nie każdy miał mieć full nod'a, bo NIE JEST
J> Nie każdy miał mieć full nod'a, bo NIE JEST to konieczne. Dziś pełne węzły są ich głównym argumentem.

BTC miał być dla KAŻDEGO. BS interpretuje to jako "wygodny" rozmiar bloku, dzięki czemu jak najwięcej ludzi może trzymać cały BlockChain na dysku (powtarzam, to NIE JEST konieczne).


@Ancro: UWAGA UWAGA!!! Ci ludzie i ich ideologia to zagrożenie dla bitcoina.

Pełny węzeł to absolutnie podstawa bez tego bitcoin stanie się tym czym
@Ancro: W kwestii specyfikacji problemem jest użycie C++ jako języka klienta referencyjnego. Z tego co wiem kiedyś próbowano napisać specyfikację protokołu na podstawie klienta Core (wtedy jeszcze pod nazwą QT) ale się nie udało - instrukcje C++ mają zbyt zawiłe działanie aby dało się je sensownie przenieść na ludzki język. Niestety z tego powodu przejście na model specyfikacja + implementacje jest niemożliwe - wymagałoby przepisania klienta Core w dużej mierze od
@McGravier: Nawet jeśli masz rację, to nie wyobrażam sobie reguły po wsze czasy "Bitcoin Core = jedyny bitcoin". Nie można zbudować globalnej waluty opartej na jednym repozytorium, do którego ma dostęp kilka osób.

Mamy dziś Classic i Unlimited, które są wstecznie kompatybilne. Wystarczy dać im większość hashpower i po problemie. Większość ludzi nawet nie odczuje forka.

Nie uważam się za eksperta czy za jakikolwiek autorytet techniczny w kwestii bitcoina, ale mam
@Ancro Pisanie alternatywnych implementacji nie jest niemożliwe, tylko (w pewnym zakresie) utrudnione. Bitcoin Unlimited oraz Classic są niemal wiernymi kopiami Core, do których wprowadzono modyfikacje, dzięki czemu ilość pracy ograniczono do minimum. Ale gdyby ktoś chciał od zera napisać implementację w innym języku, to musiałby się sporo namęczyć aby oddać poprawnie wszystkie nietypowe niuanse działania referencyjnego klienta.
Pełny węzeł jest można powiedzieć naszą tożsamością. Dzięki pełnemu węzłowi możemy głosować za oprogramowaniem, które nam odpowiada. Kiedy ci ludzie pozbawią nas możliwości posiadania węzła pozbawią nas również głosu i spowodują, że znikniemy z sieci a o losie sieci decydować będzie coraz węższa grupa ludzi za nas. Z systemu zdecentralizowanego bitcoin przekształci się w centralnie sterowany system.
Trudno uwierzyć, że to takie proste a jednak ci ludzie nie zauważają tego.

Większość ludzi