Wpis z mikrobloga

@NapalInTheMorning: "A gdyby tu było przedszkole w przyszłości i wasz synek mały przechodził w przyszłości. A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości wasz synek miały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!"

Ten sam poziom.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: bociany, właściwie nieodróżnialne od dzisiejszego bociana białego, żyły sobie już w czasach mioceńskich, kilkanaście milionów lat przed pojawieniem się gatunku ludzkiego, i zbudowaniem Krakowa; w jakiś cudowny sposób dawały sobie radę bez pomocy ludzi. owszem, w średniowiecznej Europie gospodarka rolna przypadkiem stworzyła warunki przyjazne dla bocianów, co skłoniło zwierzęta te do budowania gniazd w okolicy gospodarstw ludzkich, ale prawdą jest też fakt, że późniejszy rozwój rolnictwa był z kolei dla
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@NapalInTheMorning: Sprowadzanie konfliktu do:
leśnicy, zrównoważony rozwój, piękny las i produkcja super drewna
kontra
ekoterroryści przeciwni bestialskiemu mordowaniu drzew
xDDDD
To pokazuje, że albo sami są idiotami, którzy nie wiedzą na czym polega ochrona przyrody, albo specjalnie tworzą taki podział, żeby ośmieszyć tych, którzy się im sprzeciwiają.
  • Odpowiedz
wraz z większą ilością siedzib ludzkich, kurczyła się liczba bocianów; aktualnie należą do ptaków rzadkich i zagrożonych.


@czcigodna_maupa: a przypadkiem spadek liczby bocianów nie jest spowodowany tradycyjnym polowaniem na te ptaki w krajach arabskich na północy Afryki?
  • Odpowiedz
@dzester: wg mojej wiedzy, głównym zagrożeniem dla ciągłości populacji bocianów, jest uwarunkowanie antropogeniczne, tj. działalność ludzi: wykonywanie przez nich prac - drogowych, leśnych, melioracyjnych - w pobliżu gniazd, ptaki te szybko się płoszą; stała obecność ludzi, maszyn, które w czasie sezonu lęgowego doprowadzają do opuszczenia stanowiska przez bociany, co wiąże się z automatyczną śmiercią pisklęcia; kłusownictwo i zanikanie terenów podmokłych, co zostało wywołane przez dużą aktywność człowieka - nadmierna melioracja i
  • Odpowiedz