Wpis z mikrobloga

Mirki, odcięli mi prąd w mieszkaniu wczoraj po południu :( Jak się okazało, właściciel, któremu regularnie opłacam rachunki za energię elektryczną zgodnie z licznikiem, nie płacił Tauronowi. Narobiłem dymu i dopiero dziś rano pojawiło się zgłoszenie o ponowne podłączenie prądu. Kontaktowałem się z BOK i okazało się, że powinno zostać ono zrealizowane w ciągu kilkudziesięciu godzin, a co za tym idzie nie ma jakiejkolwiek gwarancji, że będzie to miało miejsce dzisiaj.

Czy jest jakiś sposób aby przyspieszyć działania techników? Może ktoś coś wie... Od wczoraj siedzę w ciemnym mieszkaniu, lodówka rozmrożona - szkoda gadać. A swoją drogą - czy mogę się spodziewać, że właściciel po takim numerze powinien zejść z ceny najmu w ramach rekompensaty? I ile krzyczeć :P

#tauron #krakow #pytanie #elektrykapradnietyka
  • 8
@moby22: Nie znam sposobu na przyspieszenie technikow, o ile z dobrego serca po przedstawieniu calej sytuacji w BOK Tauronu Ci ich szybciej nie wysla. Jesli masz dobry kontakt z sasiadami i kupisz przedluzacz to mozesz pociagnac przez okno albo klatke schodowa.

A co do rekompensaty polecam KC

Art. 664. § 1. Jeżeli rzecz najęta ma wady, które ograniczają jej przydatność do umówionego użytku, najemca może żądać odpowiedniego obniżenia czynszu za czas
@madegg: KC 662 nie mowi nic na temat rekompensaty bo mowi o tym 664, a pytanie brzmialo "czy mogę się spodziewać, że właściciel po takim numerze powinien zejść z ceny najmu"
@moby22: Mój poprzedni wlasciciel mieszkania regularnie nie placil rachunkow a co za tym idzie mielismy na to patent. Nie jest to do konca legalne ale dziala, znajdz swoja skrzynke z bezpiecznikami na klatce, otworz ją, zazwyczaj nie jest na kluczyk, wystarczy jedynie przekrecic zamek nożem, Twoje bezpieczniki sa wyloczone i jest na nie nalozona blokada stalową linką którą bezproblemu przetniesz dobrymi nożyczkami. Oczywiscie samemu w teori nie mozna tego robic aczkolwiek