Wpis z mikrobloga

@Herubin:
Tak, TK stwierdził, że prezydent ma obowiązek przyjmować ślubowanie.

@erbo

Ten wyrok nie powstrzymuje wyborów na zapas, tylko stwierdził jedynie niekonstytucyjność jednego
  • Odpowiedz
Tak, TK stwierdził, że prezydent ma obowiązek przyjmować ślubowanie.


@Roxar123: A to już nie ma trójpodziału władzy i to TK decyduje jakie są obowiązki prezydenta?
Na podstawie czego TK ma prawo stwierdzać jakie są obowiązki prezydenta?
  • Odpowiedz
Nie, ponieważ wyroki TK mogą działać wstecz


@Roxar123: W jaki sposób niby ma działać wyrok wstecz, skoro przepis którego ten wyrok dotyczył już dawno nie istnieje? xD
  • Odpowiedz
@erbo:

A to już nie ma trójpodziału władzy i to TK decyduje jakie są obowiązki prezydenta?

Oczywiście że tak. Orzeka przecież o prawie, a jego wyroki są powszechnie obowiązujące. Proponuję się douczyć.

@mopo
Trzej sędziowie wybrani przez obecny sejm byli wybrani nielegalnie, bo wybrano ich na miejsca już obsadzone. To tak samo jakby Marszałek Sejmu zarządził dzisiaj wybory prezydenckie, pomimo faktu, że kadencja Dudy wciąż trwa.
  • Odpowiedz
@erbo: To też prawda. TK ocenia jedynie zgodność ustaw i umów międzynarodowych z konstytucją. Nie rozsztrzyga sporów kompetencyjnych. Ani uchwał Sejmu. Dlatego nikt nie może oceniać tego na jakiej podstawie zostały wydane dokumenty o nadaniu statusu sędziego. Wystarczy fakt ich istnienia jako podpisanych przez prezydenta.
  • Odpowiedz
Trzej sędziowie wybrani przez obecny sejm byli wybrani nielegalnie, bo wybrano ich na miejsca już obsadzone. To tak samo jakby Marszałek Sejmu zarządził dzisiaj wybory prezydenckie, pomimo faktu, że kadencja Dudy wciąż trwa.


@Roxar123: Nie były obsadzone, bo ich wybór był w uchwale powstałej na bazie przepsów ustawy odrzuconych przez TK. Spór jest o to czy powodowało to nieważność całej uchwały czy jej części. Moim i wielu zdaniem raczej całości,
  • Odpowiedz
Czyli Twoim zdaniem poprzedni sejm wybrał legalnie pięcioro sędziów?


@Roxar123: Serio naucz się czytać, bo nie wiem jak można wyciągnąć taki debilny wniosek z tego co napisałem.
  • Odpowiedz
@mopo:

Nie rozsztrzyga sporów kompetencyjnych

xDDD Weź przeczytaj art. 189 Konstytucji.

Dlatego nikt nie może oceniać tego na jakiej podstawie zostały wydane dokumenty o nadaniu statusu sędziego. Wystarczy fakt ich istnienia jako podpisanych
  • Odpowiedz
@erbo:
Jeśli piszesz, że wyrok TK nie miał wpływu na status tych osób, to znaczy że 5 osób wybranych przez poprzedni sejm zostało wybranych i nie można tego zmienić.
  • Odpowiedz
Jeśli piszesz, że wyrok TK nie miał wpływu na status tych osób, to znaczy że 5 osób wybranych przez poprzedni sejm zostało wybranych i nie można tego zmienić.


@Roxar123: Gdzie niby to napisałem?
  • Odpowiedz
A gdzie ja pisałem, że któryś rozstrzygał? Proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem.


@Roxar123: Czyli TK nie rozstrzygał ostatnio żadnego sporu kompetencyjnego, dziękuję xD
  • Odpowiedz
W jaki sposób niby ma działać wyrok wstecz


@Roxar123: No i gdzie tu jest cokolwiek o tym że wyrok nie miał wpływu na status 5 sędziów?
Naucz się pisać pełnym zdaniem, bo nie mam zamiaru odpisywać na jakieś bzdury bez treści.
  • Odpowiedz
Cieszy mnie, że zmieniłeś zdanie

@Roxar123: Gdzie niby zmieniłem zdanie, skoro nigdzie na napisałem że ten wyrok nie miał wpływu na status sędziów?

Napisałem tam jedynie że nie będzie miał wpływu na wybór sędziów na zapas w przyszłości,
bo przepis który uchylał ten wyrok nie istnieje od dawna.
  • Odpowiedz