Wpis z mikrobloga

@stekelenburg5: Najbardziej żałosne jest dla mnie to, że sędziowie sobie na fałszywych zwolnieniach lekarskich siedzą. Powinni mieć oraz lekarze je wystawiający z automatu kontrole ich zasadności z racji podejrzenia wystawienia bezzasadnego zwolnienia lekarskiego.
  • Odpowiedz
@stekelenburg5: Czyli w sumie TK zrobiło na szaro PiS czy nie bo ostatnio byłem poza życiem trochę? :-)

Swoją drogą za te 'dziwne' zwolnienia lekarskie to każdy powinien zostać #!$%@? bez pytania. Bez przesady...
  • Odpowiedz
@stekelenburg5: Zubik jest ciekawą osobą - doktorat w wieku 26 lat, habilitacja na trzydziestkę i w wieku 39 lat tytuł profesora. Wygląda na osobę inteligentną i świetnie się rozwijającą, a z punktu widzenia TK ważne jest to że będzie prezesem do grudnia 2019 roku, czyli następnych wyborów.
  • Odpowiedz
Czyli w sumie TK zrobiło na szaro PiS czy nie bo ostatnio byłem poza życiem trochę? :-)


@emdey: PiS zrobi wszystko aby do tych wyborów nie doprowadzić. Być może PAD po prostu nie wybierze żadnego kandydata, uznając że wybór kandydatów powinien się odbyć na nowych zasadach i poprosi Przyłębską o zwołanie ZO i wybranie kandydatów.
  • Odpowiedz
@stekelenburg5: Nie mieli prawa przedstawić kandydatów będąc w takim składzie. Prezydent prawdopodobnie wybierze kandyta wśród legalnie przedstawionych, co jeszcze nie miało miejsca.
  • Odpowiedz
@czerkies: A co mieli robić gdy sędziowie PiSu by przedłużali swoje lewe zwolnienia lekarskie w nieskończoność? Priorytetem konstytucyjnym TK jest zdolność do orzekania i machlojki sędziów nie mogą prowadzić do jego paraliżu.
  • Odpowiedz
@Roxar123: No jak widać ma, skoro warunek o minimum 10 sędziach jako ZO TK nie został osiągnięty takim działaniem. Dodatkowo prezes TK też blokuje kworum nie dopuszczając trzech sędziów.
  • Odpowiedz