Wpis z mikrobloga

#tworzeniemuzyki #produkcjamuzyki #gitara #gitaraelektryczna #audio #studio

Jaki polecilibyście interfejs audio? Jakiś niedrogi, powiedzmy, że do 200zł za używkę.

Powinien obsłużyć kilka instrumentów: gitary elektryczne, basowe, klawiaturę midi, pianino cyfrowe, sampler.

Jako że nie potrzebuję za bardzo wejść mikrofonowych ani XLR, to rozważam Line6 POD GX (na pewno soft jest dużą zaletą, bo na razie nagrywam przez multiefekt i efekty są takie sobie). Tanio chodzą interfejsy Behringer UM2, warto? A możę Behringer guitar link? Może klasyka, czyli Lexicon Alpha albo M-audio Fast Track?

Dzięki za pomoc z góry!
  • 16
@hokus_pokus: Jeżeli chcesz ukręcić sensowne brzmienie na POD Farmie, to licz się z tym, że będziesz musiał dokupywać "dodatki" w formie kolejnych cyfrowych wzmacniaczy, kolumn, mikrofonów i efektów. Generalnie to firma Line 6 jest trochę w tyle z oprogramowaniem, ale sam interfejs warto kupić. Oprogramowanie i tak będzie za darmo jeżeli byś chciał sprawdzić.
@DannyMurillo: @ZasilaczKomputerowy: Dzięki. To Line6 chyba sobie odpuszczę, bo jednak bez sensu dopłacać do software'u, który jest w tyle za konkurencją. Mam w sumie Garage Banda, niestety nie ma tam pieców basowych...może lepiej będzie dokupić to co mi potrzebne w Amplitube - da się kupować pojedyńcze rzeczy.

@Guitarslave: Nie jestem pewien, czy ma to jakąś przewagę w moim przypadku - nie jestem pewien, czy są mi potrzebne jakiekolwiek wejścia
@hokus_pokus: Behringer odpada, wygląda zachęcająco, ale jak zwykle problemy ze sterownikami i ogólne budżetowe wykonanie. Działa jako "standardowe urządzenie audio" i musisz sobie sam dobrać Asio4All pod to, tak samo jak ze wszystkimi mikserami na USB, Guitar Linkami itd. Trochę niepoważne podejście z ich strony, bo wygląda to gorzej niż w segmencie konsumenckim.

Lexicon to stara konstrukcja i jest okrojona, nie posiada zasilania phantom mimo wejścia mikrofonowego. Z plusów za tę
@NeXIcE: Nigdy nie miałem problemów o których mówisz przy FR Solo. Odwzorowanie sygnału niemal jak w studiu. Dodatkowo do wejścia mikrofonowego jest wbudowany wzmacniacz co jest fajne przy mikrofonach pojemnościowych (ale OPa to z tego co pisał i tak nie interesuje).
@ZasilaczKomputerowy: To dobrze, tylko się cieszyć. Wszystko zależy od poziomu sygnału samej gitary, a inna charakterystyka brzmienia niskiej impedancji nie zawsze jest tak zauważalna jeżeli nie ma porównania. Inna kwestia jest taka, że Solo który posiadasz, może mieć już lepsze parametry. Focusrite niedawno sam niejako przyznał się do błędu i nową generację (która wygląda identycznie) reklamował właśnie brakiem problemu z nagrywaniem gitar i 100% brakiem clippingu. Problem był dosyć częsty na
@hokus_pokus: Cześć, wrzucam specjalnie dla ciebie fragment testu budżetowych interfejsów audio. 200 PLN to to nie jest, ale jeśli postarasz się zdobyć 300 PLN to ta propozycja od M-Audio 2x2 (wersja z midi 2x2M) wydaje się bardzo kusząca. Na interfejs nie warto oszczędzać. To jest na tyle mała, ale na tyle ważna inwestycja, że potem będzie się ona przekładać na jakość twojej pracy.
Pobierz A.....7 - @hokus_pokus: Cześć, wrzucam specjalnie dla ciebie fragment testu budżetowy...
źródło: comment_f8KFDSErEhNvgNwRSnaO7f6eJAiZ5cPj.jpg
@ZasilaczKomputerowy: Nie mówię że cwaniakujesz, tylko że z Farma da się wykręcić lepsze brzmienie niż to tam zapodane. Tym bardziej że to w pełnym aranżu gra, więc pewnie coś ktoś miksował ;) Z ciekawości - dostałeś do GXa rozszerzonego Farma, typu ok. 20 pieców, czy tylko te podstawowe miałeś?