Wpis z mikrobloga

Na całym świecie znajdujemy mnóstwo petroglifów sprzed tysięcy lat, które przedstawiają humanoidalne postacie, bardzo podobne do astronautów. Petroglify znajdziemy u Aborygenów, Indian, na Saharze, w Azji a nawet w Europie. Niektóre z nich powstały wcześniej niż 10.000 lat p.n.e., stąd też nie ma zbyt wielu informacji na temat kultur, które je tworzyły. Inne z kolei, np. petroglify Aborygenów czy Indian, zdaniem tych ludów przedstawiają boskie istoty, nauczycieli którzy dawno temu przekazywali im niezbędną wiedzę. Dla jednych jest to niezbity dowód na to, że w starożytności odwiedzali nas kosmici, dla innych tylko zadziwiająca fantazja i wyobraźnia starożytnych. Jeśli kogoś ciekawią takie rzeczy zapraszam do tagu #kosmiczneopowiesci

#kosmiczneopowiesci #ciekawostki #historia #ciekawostkihistoryczne #swiat #ufo #kultura
Gorti - Na całym świecie znajdujemy mnóstwo petroglifów sprzed tysięcy lat, które prz...

źródło: comment_YKv3AvreUaHjr17XaLnumnKfqv3tpNUZ.jpg

Pobierz
  • 21
@ImperiumCienia: Nie jestem pewien co do 1 z 11, więc nie chciałem wprowadzać w błąd. Te petroglify są z Tasili Wasn Ahdżar w Algierii, Karahunj w Armenii, w Kimberley w Australii, w Val Camonica we Włoszech, Nazca w Peru i Kanionie Sego w Utah.
@KonfederatZBaru: Kiedyś też byłem sceptyczny, ale im dłużej się w to zagłębiałem tym sceptycyzm systematycznie malał - na całym świecie są i petroglify, i opowieści starożytnych, i monumentalne niewytłumaczalne budowle, i opisy statków kosmicznych, i opisy samych kosmitów. Do tego dochodzi kult cargo - w XX wieku gdy Amerykanie lądowali samolotami na wyspach Pacyfiku gdzie mieszkali prymitywni ludzie bez kontaktu z białymi, nie potrafiący zrozumieć działania maszyn, byli brani przez nich
@Gorti: Być może. Nie mam czasu, żeby się zagłębiać w to aż tak bardzo, żeby móc się przekonać do tych teorii albo zwątpić ostatecznie. Studiowałem filozofię, staram się mieć otwarty umysł - ale z natury jestem bardzo ostrożny i podważam wszystko, co jest do podważenia.

Tym niemniej (a może właśnie dlatego) kibicuję, życzę sukcesów w poszukiwaniach i czekam na kolejne wpisy.