Wpis z mikrobloga

@Kokos: ostatnio jest nowy model licencjonowania (miesięczne licencje), więc jak robisz prywatnie projekt na 2-3 miesiące to lepiej to wychodzi ;)
Do tego druga i każda kolejna licencja jest 50% tańsza niż pierwsza, więc końcowo to nie aż tak duży koszt (bo rozumiem, że potrzebujesz tego do pracy na której zarabiasz), a nawet rzekłbym — drobne — biorąc pod uwagę procent kosztu licencji w kosztach przychodu z danego projektu.
@Kokos: ah. Tylko na miesięczne licencje uważaj, bo to subskrypcja jest, a nie pojedyncza licencja którą ręcznie trzeba odnowić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeśli robisz projekt open source to lickę za darmo możesz dostać.
@morsik: właśnie dłubię bardzo pomalutku projekcik w Django, kompletnie nie zawodowo. Trwa to już kilka miesięcy, bo robię to w wolnym czasie i to jeszcze z dwójką małych dzieci. :-) postępy są bardzo powolne, zwłaszcza że nie jestem programistą. Zdaję sobie sprawę, że wersja community też się nada, ale chciałem mieć wygodne środowisko do django, które jest dostępne wyłącznie w pełnej wersji. Wersja edu byłaby pewnie dla mnie najlepsza, ale nie
@Kokos: czyli moja sytuacja (też Django dla własnej frajdy). Szarpnąłem się i kupiłem 2 lata temu żeby mieć z głowy (chyb 440zł pierwsza licencja wtedy to wychodziła jakoś). Ostatnio odnowiłem właśnie subskrypcyjnie bo zlecenie mam.

@morsik dzięki śliczne kolego :-) korci mnie jeszcze opcja z Open Source, bo w zasadzie czemu nie! Musiałbym tylko doczytać jakie konkretnie są wymagania.
@Kokos: w skrócie… nie załapiesz się.
Musisz już mieć działający „produkt” (jeśli aplikację open source można tak nazwać) i bazę użytkowników którzy jej używają (na dowód np. jakieś forum dot. Twojej aplikacji).

My w ET: Legacy mamy CLion tak.