Wpis z mikrobloga

Mircy z #krakow uważajcie na #traficar. Oszustwo, strata czasu, nerwów i pieniędzy. Postanowiłem z okolic Rynku podjechać tym do Galerii Bronowice, gdzie - na parkingu Castoramy (zewnętrznym) chciałem auto zostawić i przesiąść się we własne :3. Niestety traficar stwierdził, ze nie jestem w Krakowie. Pół godziny jeżdżenia po Bronxie w poszukiwaniu miejsca, gdzie traficar łaskawie zgodzi się przyjąć tego szrota z powrotem. W końcu udało się na Mehoffera pod Luxmrdem. Pan na infolinii stwierdził ze faktycznie słabo, ze w appce nie ma o tym info, ale zdarzyły im się odholowania spod #ikea i #castorama. Wynik: 13 km, 30 pln i 45 minut stracone (w tym czasie nie wliczam dojazdu z punktu startu pod Castoramę)
Oddajcie mój czas i hajs.
  • 11
  • Odpowiedz
@aks_762: ja nigdy nie miałem problemu, polecam w okolicach galerii bronowickiej parkować koło hotelu, zawsze jakoś tam znajduje się miejsca wolne, lecz to nie rozwiązuje problemu że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca
  • Odpowiedz
@aks_762: widocznie pecha miałeś albo coś #!$%@?łeś. jeżdzę trafi i ani razu (no może pozatym że diody od kluczyka nie chciały się zaświecić ) nie miałem problemów .
  • Odpowiedz
@aks_762 Z tego co wiem, regulamin dość jasno mówi o zakazie parkowania na parkingach prywatnych (pkt. 43c). A Ikea i Castorama są parkingami prywatnymi.
  • Odpowiedz
@zwirooo:@FalseIdeas: @FraQ: nie, to nie są prywatne parkingi*. to są parkingi przed hipermarketami. punkt 43 c. regulaminu mówi: "Zakończenie najmu bez naliczenia kosztów transportu pojazdu jest możliwe tylko wówczas gdy: (...) **pojazd nie został zaparkowany w miejscu w którym parkowanie jest niedozwolone lub też w miejscu gdzie możliwość wjazdu lub parkowania pojazdu jest uzależniona od spełnienia dodatkowych wymagań (np. strefa płatnego parkowania dostępna wyłącznie dla mieszkańców) lub na obszarze parkingów
  • Odpowiedz
@mwink: hm, w sumie jak tearz patrzę na ten podgląd z Googla, który wrzuciłeś, to jednak był parking od Ikei, tylko ten po drugiej stronie drogi wew. Nie wiem, do kogo należy, ale stoi znak "Strefa ruchu" i "Droga wewnętrzna", zatem obowiązują przepisy Prawa o ruchu drogowym. Nie ma regulaminu parkingu, nie ma opłat, szlabanu, niczego. Jest znak Parking, zdaje się, są wytyczone miejsca parkingowe, parkować wolno.
Nawet jeśli odholowują, to
  • Odpowiedz
@aks_762 masz..poczytaj i #!$%@? że parking ikei nie jest prywatny..dla ułatwienia podpowiem pkt. I podpunkt 2 edit: jak będziesz blisko ikei to spojrzyj choć przez chwile na znak który mijasz wjeżając do nich. bo z tego co pamiętam jest tam info że parking czynny w godzinach działalności sklepu. wg ciebie każdy normalny parking miejski tak działa?
zwirooo - @aks_762 masz..poczytaj i #!$%@? że parking ikei nie jest prywatny..dla uła...

źródło: comment_uGFDVKlJyOtWqVSg68tRSX0Pf7J0Iyrz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@zwirooo: ja nie mówię do kogo ten parking należy. ja mówię, że 1. obowiązują tam przepisy PrRuchDrog, 2. jeżeli obowiązuje tam jakikolwiek regulamin, to musi on być zgodny z obowiązującym prawem, 3. Ikea nie ma prawa odholować nawet hulajnogi, 4. Parking ten nie spełnia przesłanek, o których mowa w art. 43 pkt c) regulaminu Traficar, 5. Traficar nie oznaczył tego miejsca jako niemożliwe do zaparkowania co, wreszcie 6. sam przyznał.
  • Odpowiedz