Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #radio #jvc
Mam JVC KD R443. Mam z nim kilka problemów:
1) wszelkie ustawienia radia resetują się po wyciągnięciu kluczyka, jak temu przeciwdziałać?
2) po zgaszeniu silnika radio oczywiście działa na aku, nie przerywa tego, co akurat słuchałem, czy to FM czy z USB, ale po ponownym odpaleniu, radio znów się resetuje, przerywając odsłuch i wraca do standardowego ustawienia FM i przypisanej częstotliwości
3) jak zmienić to, co ma się domyślnie ustawiać po włączeniu radia? Np. żeby to było FM 98.00 i z ustawieniem Eq na Normal.
4) dłubiąc sobie w menu znalazłem ustawienia podświetlenia panelu. Domyślnie jest on dość jasny i ma włączone "Demo". Poprzestawiałem to jak chciałem, ale po wyłączeniu wszystkiego... patrz pkt. 1.
5) czy to radio ma funkcję wygaszania po zadanym okresie nieużytkowania i wybudzania dowolnym lub konkretnym przyciskiem? Jadąc w dłuższą trasę i słuchając playlisty z 300 utworów nie muszę bez przerwy widzieć, co mi tam gra. Szczególnie po zmroku byłoby to mile widziane.
  • 8
@zaorany_1: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isoshop.htm

Tutaj masz opis kostki radia. Bierzesz kontrolkę lub miernik i badasz kostkę zasilająca. Szukasz przewodu, który ma zasilanie bez stacyjki. Potem szukasz przewodu, ktory ma zasilanie po stacyjce. Porownujesz ze schematem, jak sie nie zgadza to zamieniasz je miejscami. Tylko pamiętaj, ze w kostce iso są tez przewody zasilania anteny (gdy masz wysuwaną) czy podświetlenie ekranu (automatycznie sciemnia ekran gdy włączysz światła)
@ScaRRyMaN: a i jeszcze jedna sprawa. Zwykle gdy radio gra cicho, np. poniżej 20 głośności to gra tylko prawy głośnik, a gdy "szarpnę" volume ponad to lewy się "odtyka" i wtedy nawet poniżej 20 grają oba. Czasem znów lewy się przytyka i trzeba znów zrobić głośniej.