Wpis z mikrobloga

@naprawalaptopow: czołem eksperci ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy posiadacie może jakąś listę kodów błędów dla laptopów Toshiba? Mianowicie Toshiba Tecra Z40 po miesiącu leżenia w szafie po włączeniu ma następujący objaw - słychać głośno włączający się wentylator, po chwili przestaje pracować, natomiast dioda led od zasilania (nie od ładowarki) miga sekwencją: pomarańczowa-pomarańczowa-biała-biała-pomarańczowa-pomarańczowa-biała-biała i tak w kółko. Ładowałem go całą noc, robiłem resety i restarty (myślałem, że to może jakaś hibernacja), nawet odłączyłem baterię i próbowałem go odpalić z ładowarki, ale cały czas to samo. Może macie jakieś pomysły, albo po prostu taką tabelę led error codes? (w sieci niestety nie znalazłem dla powyższej serii tylko same stare wątki sprzed 5-10 lat, nieaktualne dla tego modelu :(
#komputery
  • 3
  • Odpowiedz
@naprawalaptopow: podmieniałem dysk oraz RAM (procesor niestety BGA więc go nie podmienię), niestety bez skutku. Wobec tego, że mieszkam w Poznaniu mam pytanie - Wasze naprawy obejmują wymianę elementów płyty głównej, jeśli by się okazało, że jakaś drobna część jest uszkodzona, czy od razu wymieniacie całą płytę?
  • Odpowiedz