Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę czy dążenie do sojuszu, potem wasalizacji i aneksji Krzyżaków, Liwończyków i Rygi jak gra się Rzepą jest dobrym posunięciem?

#eu4
  • 9
  • Odpowiedz
@Pituch: pokojowo nie zwasalizujesz krzyżaków, po prostu nie ma takiej opcji. Lepiej militarnie jak już chcesz sie w to bawić i oddać im ziemie liwońskie, ale czy warto się w to bawić? Jak jesteś najbardziej imba narodem 2 wojny i nie ma po nich śladu, jak nie chcesz wojny koalicyjnej to 3 :) czasowo wyjdzie szybciej ale wydasz punkty adm to też zależy od władcy i ducatów jakie ściągasz. Nawet
  • Odpowiedz
@Plolon19: Nad wasalizacją Krzyżaków to się zastanawiam, ale Liwończyków to na bank zwasalizuje w szczególności, że są chętni na sojusz (tak samo jak Ryga). Plan dyplomatyczny jest taki: Unia z Litwą, wasale: Mazowsze, Mołdawia (po zabraniu im statusu marchii), Liwonia i Ryga + ewentualnie Krzyżacy po podbiciu militarnym oraz sojusz z Austrią.

Jak przenieść ośrodek handlu? wiem, że na mare nostrum się da, ale ja tego dlc nie posiadam
  • Odpowiedz
@Pituch: Nie potrzeba Mare Nostrum do przeniesienia stolicy handlowej (ale nie pamiętam który to był dlc). Na górze okna prowincji, obok nazwy, są dwa okrągłe przyciski. Jeden z tronem - przeniesienie stolicy państwa, drugi ze skrzynią - przeniesienie głównego ośrodka handlowego.
  • Odpowiedz
@Pituch: Po wasalizacji musisz czekać 10 lat żeby anektować, a potem dostajesz -3 do diplomatic reputation za aneksje wasala. Nie lepiej po prostu podbić? A sloty na diplomatic relation lepiej zająć na sojusz z kimś mocnym, np Austrią czy Francją.
  • Odpowiedz
@Pituch nie zwasalizujesz raczej liwonczykow pokojowo polecam zrobic jednego wasala i oddac ziemie reszty, ja bym wybral krzyzakow na wasala bo lepsze wojsko, jednak oni beda chcieli sie uwolnic i dluzej potrwa aneksja. Liwonczykow na wasalu po 10 latach wchloniesz a miec wasala krzyzakow i liwonczykow to dupa troche bo i tak czy tak kazdy z nich po 4-5k wojska a jak wchloniesz ziemie liwonskie to sam wyciagniesz z nich tyle
  • Odpowiedz