Wpis z mikrobloga

Jak oglądać Monogatari? Nie nie chodzi mi o kolejność.Chodzi mi na co zwracać uwagę,co jest w tym wszystkim istotne.Wiem że brzmi to debilnie ale jakiś czas temu oglądałem całą serie moja reakcja to "wow,najlepsze anime ever".Z tym że nie czytałem wszystkich tych błyskawicznie pojawiających się napisów na dziwnych,kolorowych kadrach.Czy powinienem?
Domyślam się że kolory tych kadrów grały dużą rolę,często oddawały nastrój danej sceny,no ale #!$%@? brązowy? Co reprezentuje brązowy xD? Myślę że jest jeszcze dużo innych detali które mają duży wpływ na odbiór a ich nie zauważyłem,a chciałbym je teraz wychwycić.

Robiąc tl;dr Jak należy oglądać monogatari tak aby wyłapać wszystko co ta seria ma do zaoferowania?
#anime #bakemonogatari #monogatari @joookub
  • 10
  • Odpowiedz
@Life_will_kill_ya: Migające sceny niosły treść w Bake i dalej tym bardziej stawały się jedynie efektem wizualnym. Zwracaj uwagę na symbolikę kadrów, kto jest w środku, kto z boku, za kim jest jasna przestrzeń a kto stoi w cieniu. Jakieś lekkie pojęcie o japońskiej mitologii też jest wartością dodaną.
  • Odpowiedz
@Life_will_kill_ya najwazniejsze to pamietac ze narracja w monogatari jest pierwszoosoba tzn. Wydarzenia danego arcu widzimy z punktu widzenia narratora (najczesciej Araragi, ale nie zawsze - zwlaszcza w Second season). Najwazniejsze 2 kolory teł to czarny i czerwony - pojawiaja sie gdy narrator mruga lub ma zamkniete oczy - czarny w zwyklej sytuacji a czerwony w sytuacji zagrozenia badz ekscytacji. Reszta kolorow nia ma spojnego znaczenia, wydaje mi sie, ze odnosi sie do
  • Odpowiedz