Wpis z mikrobloga

@Pan_Zagadka IgM moga byc lekko dodatnie - czesto sa falszywie ujemne. W Twoim przypadku spodziewaloby sie zeby to IgG bylo dodatnie.

Western blot to test potwierdzenia i nie ma u Ciebie zbytnio sensu.

Objawy w stylu objawy grypopodobne po ugryzieniu byly? Rumien? Bole stawow?

Co sie dokladnie dzialo z tym wzrokiem? Jaka goraczka? Kiedy to bylo?
@ihuax: Często objawy grypopodobne(bóle stawów, gorączka 37-38C). Rumień po ugryzieniu tegorocznym był, ale w miarę szybko zniknął, a oprócz tego miałem powikłania po ugryzieniu meszek łącznie z zakażeniem. Wzrok pogorszył się w przeciągu ~5 miesięcy, problemy z przeczytaniem gazety. Okulary, które 3 miesiące temu do czytania były idealne teraz są już za słabe.
@Pan_Zagadka: jako że niedawno zdiagnozowano boreliozę u mnie(niestety po dwóch latach od ugryzienia) radze Ci zrób WB najszybciej jak to możliwe. Na wyniki WB czeka się około 5dni. Pokusiłbym się nawet o badanie LTT ale u Twojej mamy objawy ewidentne. Poza tym rumień to w zasadzie borelioza. Jak Ci wyjdą wyniki leczenie jak najszybciej bo komplikacje są bardzo niebezpieczne. Wada wzroku może sugerować neuroboreliozę.
@Pan_Zagadka Robiłem prywatnie, ponad 200zl za obie klasy. LTT kosztuje 500zl, i żałuje ze dwa lata temu go nie zrobiłem bo na lekarzy, leki i badania już wydałem dwa razy tyle...
U Twojej mamy o tyle szczęście ze ma początkowe objawy, mi pierwsze objawy dopiero wyszły po dwóch latach a wcześniej nic.
@Wjolka: @lukasz3k: @Pan_Zagadka: @ihuax: sorki,ze was wolam po takim czasie,ale u mojej cioci dzis wyszly takie wyniki: igg 13,87(dodatni) oraz igm 18,67 (dodatni). Kleszcza miala jak byla dzieckiem, zrobila badania, gdyz lekarz jej zasugerowal po jej objawach (zawroty glowy, szumy uszne, pogarszajacy sie sluch, silne bole glowy, problem z barkami, bole kolan). Jakie jeszcze badania powinna zrobic? Moze mozecie polecic lekarza/klinike na slasku?