Wpis z mikrobloga

Mam układ na którym dzieją się jakieś czary i który na wyjściu ma komparator lm393. Potrzebuję łapać zmiany stanu na tym komparatorze. Pierwsza moja myśl była taka, żeby podłączyć go do wejścia (+) na komparatorze w arduino, a do wejścia (-) podpiąć masę. Tylko że teraz gdy całość odpalam to komparator w arduino cały czas zwraca mi 1, bo wejście do którego mam podpięte wyjście z tamtego komparatora najwyraźniej "wisi" bo mam na nim ok 2.4V. Da się to jakoś obejść? Jeśli przestawię ten port na tryb wyjścia i stan niski to komparator nadal będzie uruchomiony?
#arduino #atmega #elektronika
  • 5
@6502: Faktycznie jest otwarty kolektor. Czyli żeby zadziałał mi w cyfrowym układzie muszę mu podpiąć vcc do wyjścia i wtedy zamiast 1 muszę łapać 0. Albo podmienić komparator na innego typu. Dobrze rozumiem?
@Atraktor: Po co komparator w atmedze skoro masz lm393? po prostu jego wyjście podłącz pod jakiś port, podciągnij rezystorem do + zasilania i tyle. A jeśli chcesz wykorzystać wbudowany komparator to przede wszystkim musisz rozumieć zasadę działania komparatora. Podłączenie masy na wejście (-) sprawi, że zawsze będziesz dostawał logiczną jedynkę na wyjściu, ewentualnie stan losowy, gdy na wejscie (+) też podasz masę. Aby porównywać poziom napięcia podany na wejście (+) komparatora,